Február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén tartja a katolikus egyház a Megszentelt élet napját. Az ünnep egyik célja, hogy a katolikusok jobban megismerjék és megbecsüljék a szerzetesi életformát. Az egyházmegyénk fenntartásában működő oktatási intézmények is figyelmet fordítanak az ünnepre. A tamási Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium beszámolóját adjuk közre.

2022. február 8-án tartottuk gimnáziumunkban a megszentelt élet napját. Vendégünk volt P. Puskás Róbert Antal tartományfőnök a Magyar Pálos Rend és Németh Katalin Anna nővér az Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei képviseletében. Közel 100 fő 10. és 11. évfolyamos tanuló hallgathatta meg, ahogy az előadók egymással folytatott kommunikáció segítségével osztották  meg gondolataikat Istennel való kapcsolatukról, a rendekben zajló életről, a közösség szerepéről és szívesen válaszoltak a diákok által feltett kérdésekre is.

Nagy Roland
igazgató

A Megszentelt élet napján az Egyház kifejezi megbecsülését azok iránt, akik Krisztus szorosabb követését választották, és szerzetesként tesznek tanúságot az evangélium mellett. 1997-ben, Szent II. János Pál pápa kezdeményezésére ünnepelte először a világegyház a Megszentelt élet napját. A hívek ilyenkor elsősorban hálát adnak a megszentelt élet ajándékáért, de az ünnep célja az is, hogy a katolikusok jobban megismerjék és megbecsüljék a szerzetesi életformát. A megszentelt élet évenkénti megünneplése mindemellett magukat a szerzeteseket is arra hívja, hogy ilyenkor megerősítsék elköteleződésüket, a mindennapok feladataiból kilépve visszataláljanak hivatásuk forrásához, és örömmel tegyenek tanúságot.

 

Fotó: Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnázium

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség