Felföldi László pécsi megyéspüspök rendkívüli tanácskozásra hívta össze hivatalába 2022. március 2-án a Baranya és a Tolna Megyei Kormányhivatalokat vezető kormánymegbízottakat, a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola főtitkárát, a Katolikus Karitász egyházmegyei és a Máltai Szeretetszolgálat regionális vezetőjét, a Sant’Egidio Közösség pécsi képviselőjét, továbbá a Pécsi Egyházmegye Püspöki Hivatalának turisztikai és pedagógiai főmunkatársait.

A rendkívüli tanácskozás összehívását az ukrán válsághelyzet következtében hazánkba érkező menekültek ellátásának megszervezése tette szükségessé. A résztvevők egyetértettek abban, hogy jelen helyzetben csakis összefogással, az egyházak, a megyei kormányhivatalok, a helyi önkormányzatok, valamint a segélyszervezetek szoros együttműködésével tudnak hatékonyan segítséget nyújtani.

Felföldi László pécsi püspök kifejezte abbéli szándékát, hogy a menekülő családok, családtagok befogadásával szükség esetén egyházmegyei szinten is támogatni kívánja az segítségnyújtást.

Az egyházmegye megbízott munkatársai megkezdik azoknak az üresen álló táborhelyeknek, plébániaépületeknek, lakóházaknak, szálláshelyeknek az összeírását, melyek alkalmasak lehetnek akár többfős családok hosszabb távú elszállásolására is.

A családok elhelyezésének, ellátásának megszervezésén túl az egészségügyi ellátásba való bekapcsolást, a gyermekek iskolai befogadását is meg kell szervezni. A nyelvi nehézségek áthidalására, valamint a gyermekek és felnőttek lelki támogatásában nagy szükség mutatkozik majd tolmácsok, pedagógusok, hitoktatók, valamint lelkipásztori munkatársak közreműködésére. A főpásztor a segítségnyújtásban a plébánosokat, plébániai közösségeket, hitoktatókat, egyházi és világi szolgálattevőket helyi szinten is összehangolt segítségnyújtásra buzdítja.

A tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy kölcsönösen tájékoztatják egymást a segítségnyújtás lehetőségeiről, és rendszeresen egyeztetnek az együttműködés folytatásának további részleteiről.

Fotó: Katolikus Karitász

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség