A Pécsi Egyházmegyei Karitász márciusban utolsó napjaiban immár második alkalommal segítette személyes szolgálattal az Ukrajnából érkezők menekülteket a keleti határon. A szervezet munkatársai a Barabás településen kialakított fogadópontra érkező menedékkérők ellátásában működtek közre.

 A Pécsi Egyházmegyei Karitász hivatalos Facebook-oldalának beszámolóját közöljük.

A menekültek fogadása és továbbjutásuk segítése mellett több, mint egy tonna adományt is eljuttattunk a határra. Az adományokat sikerült egyenesen Kárpátaljára továbbítani. Majnek Antal nyugalmazott püspök atyával is találkoztunk, aki személyesen vitte tovább z adományt, hogy helyben átadva tudjanak segíteni. A Komlói Kodály Zoltán Katolikus Iskola diákjainak személyesen elkészített kedves ajándékaiért külön köszönetet mondott a püspök.

A háborús helyzet miatt nagyon nagy szükség van az összefogásra, ezért továbbra is várjuk a támogatásokat, felajánlásokat és önkéntesek jelentkezését, hogy minél hatékonyabban segíthessünk!

Caritas Christi Urget Nos!

Fotó: Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász 

Pécsi Egyházmegye

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség