Két év kényszerű kihagyás után 2022. június 7-én a Magtár Látogatóközpontban találkoztak újra a Pécsi Egyházmegyéhez tartozó papok, állandó diakónusok és papnövendékek szülei. A találkozón részt vett Felföldi László pécsi megyéspüspök is.

Köszönet azért a szülői szeretetért, amelyben megszülethetett és beérhetett egy-egy papi hivatás - kezdte köszöntőjét a főpásztor. Minden élethivatás nagy ajándék a családban, a papi hivatás különösen is. Elsőként a családban kell megtalálnia mindenkinek a sorsa biztonságát, erejét, örömét. Tulajdonképpen a családban kell megtalálnunk az élethivatásunkat. A szülőknek úgy kell egyengetniük a gyermek útját, hogy Isten rájuk bízott egy életet, és titok, hogy mit tervez vele. Mindannyian rendelkezünk többféle talentunmmal is, például a versmondás, zenélés képességével, de van egy olyan alaptalentumunk, ami egész életünket meghatározza. Szívünk belső titka, mélysége abban rejlik, hogy megtaláljuk-e helyünket az Isten által teremtett világban, az ő tervében, hogy saját helyünkre kerüljünk életünkben - fordult a megjelent papszülőkhöz Felföldi László megyéspüspök.

A találkozón fellépett a Szent Mór Katolikus Iskolaközpont növendékeinek ütősegyüttese, a hagyományos hangszerek mellett a környezetünkben megtalálható használati tárgyakat is bevonva. A papszülők érdeklődéssel figyelték, amint izgalmas ritmusokat szólaltattak meg elhasználódott számítógép-billentyűzeteken, illetve festékes dobozokon a hagyományos dobverő segítségével. Hasonlóan nagy sikert aratott az egyik növendék által előadott vers is.

Nyúl Viktor pasztorális helynök, akinek a szülei szintén jelen voltka a hallgatóságban, pünkösd ünnepét idézte fel szentírási alapokra helyezve elmélkedését az egyház egységéről, mely éppenséggel, mint fogalmazott, nem egyformaságot jelent. A Szentlélek indítására mindenki a maga személyiségével, karizmáival, értékeivel szolgál elfogadó szeretetben elköteleződve embertársával - foglalta össze Nyúl Viktor pünkösd üzenetét.

A papszülők Felföldi László kíséretében felkeresték a fél éve felújított épületbe költözött Pécsi Egyházmegyei Könyvtárat, ahol Dr. Schmelczer-Pohánka Éva könyvtárvezető mutatta be a könyvtár helyenként kalandos történetét, és a nagy múltú gyűjteményt. Az egyik rejtett fiókból előkerült Virág Ferenc korábbi pécsi megyéspüspök csaknem teljes, a Szent Korona motívumaival díszített liturgikus öltezete, amit az 1938-ban Budapesten rendezett 34. Euchariksztikus Világkongresszus szentmiséin viselt.

A találkozó közös ebéddel, beszélgetéssel zárult a Magtár Látogatóközpontban.

Fotó: Hegyi László

2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.