A szünidő még tart, de két hét múlva becsengetnek az iskolákba, mielőbb szükség lesz tanszerekre. Az iskolakezdés a gazdasági válság miatt idén még nagyobb anyagi terhet jelent a gyermekes családoknak. A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász mintegy 300 rászoruló családnak nyújt támogatást az iskolakezdéshez.

A Katolikus Karitász idén már tizenkettedik alkalommal indítja el Magyarország legnagyobb iskolakezdési segélyprogramját, hogy minél több iskolás gyermeknek tegye könnyebbé a tanévkezdést. Sok gyermek megfelelő eszközök, ruházat és tanszerek nélkül kezdi az iskolát, sokaknak tehetségük ellenére nincs lehetőségük részt venni a fakultatív órákon vagy épp korrepetáláson.

Számos család a megélhetés költségeit csökkenti, kevesebbet költ élelmiszerre, ruhára vagy nem fizeti be a szolgáltatási számlákat, hogy az iskolai költségeket rendezni tudják. Más családok hitelből oldják meg az iskolakezdést és hosszú időre súlyos terhet jelent számukra a részletek fizetése.  A program célja, hogy országos összefogás során évről évre több gyermeknek segíthessenek az iskolakezdésben.

A Katolikus Karitász célja, hogy az országos összefogás során mintegy 10.000 gyermeknek segíthessenek még az iskolakezdés előtt és a tanév elején.

A Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász szervezet is csatlakozott az országos akcióhoz. Egyházmegyénkben közel 300 családnak adunk át iskolakezdési utalványt, melynek segítségével kiadásaikat csökkenteni tudják. A rászoruló családokat az egyházmegye 42 önkéntes Karitász-csoportjainak közreműkösésével választjuk ki.

A segélyakcióval nem csupán az eszközök beszerzését segítjük, de személyes jelenlétünkkel a tanév során folyamatos kapcsolattartással adunk biztonságot a családoknak, és szükség szerint segítjük őket mindennapi terhek könnyítésében.

Besenczi Zsolt
a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász igazgatója

Fotó: Katolikus Karitász

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 október
M T W T F S S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Közelgő események

Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 03. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -
Mindenszentek - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 11. 01. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség