A Pécsi Egyházmegye területén működő VI. Cserkészkerület vezetőit fogadta augusztus 30-án Felföldi László pécsi megyéspüspök, aki egykoron maga is cserkészvezető volt, hogy olyan új kezdeményezésről egyeztessen velük, ami közelebb hozza a cserkész életformát és annak megismerhetőségét a cserkészcsapattal még nem rendelkező településeken élők számára is.

A VI. Cserkészkerület vezetőin kívül a megbeszélésen a pécsi, hosszúhetényi, máriakéméndi, pincehelyi cserkészcsapatokból, illetve az alakulóban levő komlói cserkészcsapatból is vettek részt vezetők, jellemzően csapatparancsnokok. Felföldi László a megbeszélés első felében meghallgatta a cserkészkerületben a cserkészet terjesztésével, új csapatok alapításával és fenntartásával kapcsolatos tapasztalatokat. A megosztott gondolatok egybecsengtek abban a tekintetben, hogy olyan településeken vetheti meg a lábát a cserkészet, ahol van megfelelő számú gyermek és fiatal, legalább egy helybéli, a cserkészetet elkötelezetten támogató vezető, és szükség esetén egy olyan - akár idősebb cserkészekből álló - vezetői kör, akik a helyi programokat alkalomszerűen személyes jelenlétükkel is támogatni tudják.

Cserkeszet mindenkinek 35

Az egyházmegye és a cserkészek közötti közös munkára vonatkozó javaslatának bevezetőjében a megyéspüspök kiemelte, hogy jelenleg a gyermekek és az ifjúság nevelésére, helyi közösségek kialakítására nincs a cserkészetnél alkalmasabb forma, legyen szó összetartásról, szervezettségről, nevelési programról. Ezért a főpásztor kifejezte abbéli szándékát, hogy a cserkészekkel együtt a jövőben együttműködnek azon plébániákkal, iskolákkal,  önkormányzatokkal, művelődési házakkal, ahol a településen legalább nyolcosztályos általános iskola működik, következésképpen vannak megfelelő létszámban ott élő vagy tanuló gyermekek és van tapasztalt helyi (lehetőleg, de nem kizárólag cserkészmúlttal rendelkező) koordinátor.

Cserkeszet mindenkinek 50

A program működtetéséhez, annak újszerű volta miatt, a cserkészkerületnek is ki kell dolgoznia új eszközöket elsősorban a személyi feltételek biztosítására mind a közonti, mind a helyi koordináció terén. Várjuk azok jelentkezését, akiknek van ifjúsági munka terén tapasztalatuk és kedvet éreznek a fenti programban való együttműködésre.

2024. 04. 28. - 2024. 04. 28.