Több mint háromezer 15 és 30 év közötti fiatal gyűlt össze a magyar egyházmegyékből szeptember 17-én a budapesti BOK-csarnokban, hogy a Forráspont rendezvényen idén is együtt növekedjenek a hitben és a közösen megtapasztalt örömben. Horváth Rebeka harkányi hitoktató beszámolóját adjuk közre.

2018 óta évente szervezik meg a Forráspont elnevezésű rendezvényt, melynek eredeti célja az Eucharisztikus Kongresszusra való felkészülés támogatása volt, de a nagy sikerre való tekintettel a hagyományt tovább folytatják a kongresszus után is, így idén szeptemberben is várták az érdeklődőket.

forraspont8

A 15-30 éves korosztályt megszólító rendezvény keretében a fiatalok istenkapcsolatának fejlődését a dicsőítés, a tanúságtételek, a szentmise és a szentségimádás segítették elő.

Ebben az évben Ivicsics Bori, László Attila és Humayer Dávid tett tanúságtételt. A résztvevők megismerkedhettek a 2020-ban boldoggá avatott Carlo Acutis életével egy róla összeállított videón keresztül, melyben az édesanyja is megszólalt. Ezt követően Fábry Kornál atya tartott tanítást.

A szentségimádás alatt lehetőség volt szentgyónást végezni, közbenjáró imát kérni és imaszándékot is írni. A színpad előtt egy embernagyságú, fémből készült kereszt állt, amelyben elhelyezhettük a szentmise imaszándékait és lelkitükrünk beledobásával jelképesen átadhattuk Krisztusnak bűneinket. A szentmisét Erdő Péter bíboros celebrálta.

forraspont10

Harkányból 18 fővel érkeztünk a rendezvényre. A diákok nagy része arról számolt be a hazafelé vezető úton, hogy még sosem vett részt hasonló programon és fenntartásaik, félelmeik ellenére hatalmas élményekkel gazdagodtak. Büszkeséggel tölt el, hogy már tizenévesen ilyen bátran vállalják hitüket és érzéseiket. Elmondásuk alapján szeretettel, erővel, boldogsággal, örömmel és kegyelemmel, valamint a megbocsájtás erejével és új élményekkel gazdagodva tértek haza, megtapasztalva azt, hogy a közösségnek milyen összetartó ereje van. Örömre hívottként érkeztünk meg, örömöt megélőkként tértünk haza.

Szöveg, fotó: Horváth Rebeka hitoktató

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség