Kétnapos továbbképzést szervezett az alsószentmártoni Szent Ferenc Cigányplébánia Lankó József plébános vezetésével a Pécsi Egyházmegye cigánypasztorációban dolgozó munkatársai számára szeptember 20-21-én Márigyaűdön, melynek meghívott előadója Várszegi Asztrik nyugalmazott pannonhalmi főapát volt.

Az együtt gonolkodásra, kapcsolatépítésre és tapasztalatcserére irányuló szokásos éves továbbképzésre a szervezők az evangélium olyan munkásait hívták, papokat, diakónusokat, hitoktatókat, pedagógusokat, szociális munkásokat és minden érdeklődőt, akik a cigányok pasztorációjában működnek közre. Várszegi Asztrik nyugalmazott pannonhalmi főapát gondolatébresztő elődásainak témáit kiscsoportos beszélgetéseken kesztül dolgozták fel a résztvevők, melyek alkalmat adtak számukra az egyéni tapasztalatok, sikerek, kudarcok, tanulságok közreadására is.

A találkozó záró szentmiséjét Várszegi Asztrik celebrálta, aki az evangéliumban szereplő - bizonyosan bűnös előéletű - vámos története kapcsán kiemelte, Isten a kicsinyeket és a gyengéket választja ki erejének megmutatására. Az elmúlt napokban más megfogalmazásban, de ugyanerről szóltak a továbbképzés kiscsoportos beszélgetései. A jelenlevők más szavakkal úgy fogalmazták meg: nem vagyunk mi nagy emberek, apró dolgokat tudunk tenni, de nagyszerűeket.

Egyszerű emberek vagyunk mindnyájan, fogalmazott a szónok, tele gyengeségekkel, de Isten ezt a gyengeséget tudja megszólítani, hogy legyen érzékenységünk mások gyengeségéhez. Ennek a feladatunknak igyekszünk szeretettel, helyesen eleget tenni. Ennek jegyében, Szent Máté apostol (a vámos, a szerk.) ünnepén hálát adunk a Jóistennek apostoli, evangelizációs küldetésünkért - zárta szentbeszédét a nyugalmazott főapát.

Fotó: Hegyi László

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2022 szeptember
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Koordinátori találkozó:
Pécs, Magtár Látogatóközpont -
2022. 09. 30. -
Katolikus Kulturális Hetek:
-
2022. 10. 01. - 2022. 10. 31.
Boldogasszony Imaszövetség találkozója:
Pécs -
2022. 10. 25. -
Szent Mór püspök, az egyházmegye társvédőszentje - Ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2022. 10. 25. -

LD honlap logó Telefon

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség