Templomszentelési évfordulót ünnepeltek az Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérek október 9-én Kozármislenyben, ahol a Flüei Szent Miklós kolostortemplom felszentelésének 25. évfordulóján Felföldi László pécsi megyéspüspök celebrált szentmisét.

Sokak összefogásából, adakozásából és munkájából épült fel mintegy negyed századdal ezelőtt Kozármislenyben a Flüei Szent Miklós kolostortemplom. Az Assisi Szent Ferenc Betegápoló Nővérei közösségnek vágyát, hogy Kozármislenyben kolostort és templomot építhessenek, egy svájci plébános, Josef Eberli nagylelkű gyűjtése alapozta meg. Az építkezés négy évig tartott, az 1997-ben felszentelt templom három harangját két évvel később öntötték, amelyek nevet is kaptak: a nagy harangot Flüei Szent Miklósról, a középsőt Szent Mihály arkangyalról, a kis harangot pedig Assisi Szent Ferencről nevezték el.

434 Kozarmisleny Szt.Miklos templom 25 020

A templomszentelés 25. évfordulóján celebrált hálaadó püspöki szentmisére zsúfolásig megtelt a kolostor temploma. Szentbeszédében Felföldi László megyéspüspök kiemelte, az embernek szüksége van arra, hogy legyen egy különleges hely az életében az Istennel való találkozásra, ezt testesíti meg ez a templom is. Az ember az Istennel való kapcsolatában lehet igazán önmaga, abban teljesedhet ki az élete. A templom, a közösség pedig megtart és összetart minket.

Most, amikor az emberiség életében az utolsó harc folyik az emberi méltóság megőrzéséért, ebben a harcban a családok, a családokban zajló folyamatok kiemelt jelentőségűek - hangsúlyozta a főpásztor. A családon belüli egység alapozza meg a közösség egységét. Amikor eljöttünk ma a templomba, lehet, hogy fáradtak voltunk, de szívünkben hála van: Köszönöm, hogy eljöhettem! Ez a mai evangélium mondanivalójának lényege is: a hálaadás. Az életnek ugyanis vannak olyan pillanatai, melyek után nem szabad úgy folytatni, ahogy addig - mutatott rá a püspök.

434 Kozarmisleny Szt.Miklos templom 25 099

A tíz leprás meggyógyításáról olvasott evangéliumi szakaszban (Lk 17, 11-19) a tizedik meggyógyult leprás nem megy haza, mint a többiek. Visszamegy Jézushoz, akivel való találkozása meggyógyította. Amikor egy házasságban, egy közösségben egy válság megoldódik, utána nem szabad oda visszamenni, ahonnan az a kapcsolat jött. Tovább kell menni előre. Az a kilenc leprás, aki meggyógyult, és nem mutatta ki háláját, visszatért abba a világba, amelyben korábban élt, mintha mi sem történt volna. Viszont a hála képessé tesz arra, hogy észrevegyük az ajándékot. Ajándék az élet, ajándék a szerelem, a család.

Az életet az elfogadott ajándékok teszik széppé, különlegessé, élhetővé. Ugyanakkor sötétek maradnak azok a napok, amelyeken egyszer sem mondjuk ki, hogy köszönöm. A tizedik leprás megérezte, mekkora ajándékot kapott, és ez megváltoztatta egész életét. Visszament Jézushoz, megköszönte a gyógyulás ajándékát, és új életet kezdett. Jézus szembejön velünk a mi életünkben is, ott jön velünk szembe, ott akar velünk találkozni, ahol élünk. Saját életünkben kell észrevennünk, és megköszönni gyógyító szeretetének ajándékát - zárta elmélkedését Felföldi László.

Az ünnepi liturgia szeretetvendégséggel folytatódott.

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség