Már hagyomány, hogy a Szükséget Szenvedő Egyház pápai jogú nemzetközi segélyszervezet minden évben október 18-án arra hívja a gyermekeket az egész világon, hogy közösen imádkozzák a rózsafüzért a világ békéjéért. A Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő oktatási intézményekben és a plébániai hittanórák keretében idén is több száz gyermek kapcsolódott be a világméretű imaláncba.

Az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű kezdeményezés 2005-ben indult Venezuelából, ahol gyermekek rózsafüzért imádkoztak egy útszéli Mária-kegykép előtt. Az arra járók közül többen felfigyeltek az imádkozó gyerekekre, és néhányan visszaemlékeztek Pio atya korábbi szavaira: „Amikor egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, megváltozik a világ.” Az imakampány ezután elterjedt az egész világon.

A kezdeményezés idei plakátján két nyitott kezet láthatunk, amint a világ minden kontinenséről összesereglett gyerekkel együtt körbefogják a Földet. A felhívás pozitív visszhangra talált számos országban, köztük hazánkban is. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia megbízásából az Országos Lelkipásztori Intézet felhívására a magyar gyermekek a hitoktatók közreműködésével kapcsolódtak be idén is a közös rózsafüzér imádságba, lélekben és imádságban egyesülve a többi kisgyermekkel szerte a világon.

A galériában látható fotókért köszönet a bátaszéki, bikali, mohácsi, pécsi, szedresi, szentlőrinci, villányi és zombai hitoktatóknak.

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség