Az Advent Pécs rendezvénysorozat részeként az angyali üdvözletet, József álmát és a kisded Jézus születését jelenítik meg jelmezbe öltözött szereplők, akik énekszóval, zenei kísérettel szamárháton indulnak útra, hogy szállást keressenek a Szent Család számára december 18-án Pécs belvárosában.

A rendezvényen a Szállást keres a Szent Család című adventi ájtatosságot jelenítik meg és hozzák el általa az érdeklődők számára a jelmezbe öltözött gyermekek és fiatalok. A júdeai Betlehemben szállást kereső Mária és József alakját személyesítik meg, akik gyermekükkel, Jézussal csak arra várnak, hogy idén karácsonykor is szállást találjanak az emberek szívében. A rövid séta során a szereplők három állomáshelyen (a székesegyház déli kapujánál, a ferences templomnál és a Széchenyi téren) a Szentírásból vett részletekkel idézik fel a Krisztus születése éjszakáján történteket.

Az énekes-zenés ájtatosság résztvevői 15.00-kor gyülekeznek a Magtár Látogatóközpont előtti téren, ahonnan 15.30-kor indulnak és haladnak végig a Szent István tér - Ferencesek utcája - Széchenyi tér útvonalon. 

A programon való részvétel ingyenes. A szervezők minden érdeklődőt nagy szeretettel hívnak és várnak, hogy közösen kísérjük és keressünk szállást a Szent Családnak!

SZKSZCS plakat A4.web

A program az Advent Pécs 2022 rendezvénysorozat részeként a Pécsi Egyházmegye, a Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség és Pécs Város Polgármesteri Hivatala közös rendezvényeként valósul meg.

A püspökség további adventi programjairól bővebben ITT!

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség