Immár 25 éve gondoskodik a szociálisan rászoruló, hátrányos helyzetben élőkről a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász kötelékében működő Tamási Caritas Egyesület. Szolgálatuk elismeréseként 2022 novemberében oklevelet adományozott részükre a település polgármestere, Porga Ferenc. A jubileum alkalmából szentmisén adtak hálát a szervezet tagjai, akiknek meghívására Böjte Csaba ferences szerzetes celebrált szentmisét.

A rászorulókon való segítés szándékával a Pécsi Egyházmegyei Karitász kezdeményezésére, Horváth Imre, egykori tamási plébános támogatásával 14 önkéntes alakította meg 1997-ben a tamási plébánián a Tamási Karitász Csoportot. 2007-ben egyesületté alakultak, ma mintegy 30 önkéntessel végzik a Pécsi Egyházmegyei Katolikus Karitász kötelékében a térségben élő rászorulók karitatív szolgálatát.

Az egyesület aktívan részt vesz a Katolikus Karitász országos akcióiban. Az első években templomi közösségekben szerveztek gyűjtéseket, ma már számos szervezettel napi kapcsolatban állnak. Egész évben folyamatosan gyűjtenek, vagy épp vásárolnak tartós élelmiszert, ruhaneműt, meleg kabátokat, lábbelit, takarókat, melyet el is juttatnak a nélkülözőkhöz. Az elsők között csatlakoztak a Senki se fázzon körülöttünk mottóval életre hívott országos ún. szabadfogas kezdeményezéshez, melynek lényege, hogy a települések városközpontjaiban fogasokat helyeznek ki, melyre bárki felakaszthat adományba szánt kabátot, hogy egy rászoruló szabadon leakaszthassa.

Az élelmiszer felajánlásokból és gyűjtésekből egész évben folyamatosan állítanak össze egységcsomagokat és juttatják el a rászorulóknak. Már hagyomány, hogy az egyházi ünnepekhez kapcsolódva iskolások, óvodások közreműködésével rendszeresen szerveznek ünnepi műsorokat idősek számára.

A karitatív szolgálat jubileumi évfordulóján az egyesület önkéntesei szentmisén adtak hálát, melyet Böjte Csaba ferences szerzetes celebrált Tamásiban, a Béri Balogh Ádám Katolikus Gimnáziumban.

Az egyesület egyik tagja Both Béláné - példaértékű szolgálata elismeréseként - éppen a jubileumi évben, 2022. október 15-én vehetett át Caritas Hungarica díjat az újbudai Magyar Szentek-templomában. A vele készült interjú ITT olvasható.

A Tamási Caritas Egyesület székhelye Tamásiban, a Szabadság u. 21. alatt található, ahol csütörtökönként 8-11 óra között fogadják az adományokat.

Fotó: Tamási Caritas Egyesület

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség