Ne vígy minket a kísértésbe... Az Úr imádságában azt a kérésünket fogalmazzuk meg, hogy bármilyen megpróbáltatás ér, bármilyen kísértés környékez meg minket az életünkben, ne hagyjon el minket a Jóisten, legyen segítségünkre, ne hagyja, hogy elbukjunk, és segítsen, hogy helytálljunk. Felföldi László elmélkedésének főbb üzenetét adjuk közre.

Ne vígy minket a kísértésbe... Az Úr imádságának ez a gondolata emberi gyengeségünket állítja a figyelem középpontjába. Csak el ne rontsuk… Megint és újra. Minél inkább megvalósítjuk ezt a célt mindennapjainkban, annál boldogabbak vagyunk. Életünkben folyamatosan kísértést szenvedünk, melyeknek nehéz ellenállni. De le kell akarjuk győzni a kísértéseket! Feladatunk, hogy merjük megvalósítani Istentől kapott küldetésünket, az Isten és az ember szeretetét, hogy a kísértésekben merjünk és tudjunk győzni.

„Ne vígy minket a kísértésbe! Gyöngeségünk, erőtlenségünk mondatja ezt velünk! Ezer vereség keserű tapasztalata fojtogatja torkunkat: de gyöngék, de állhatatlanok, de erőtlenek vagyunk! Elég a nagyratörő tudomány egy rakétaszerűen felröppenő gondolata, elég a test és vér ösztönzésének színes káprázata, hogy leterítsen bennünket.

Ne vígy hát minket a kisértésbe, a kísértés órájára, mert mi csak esni, csak bukni tudunk. De hát tele vannak óráink és napjaink a kísértések tömegével! Nem azért, mert nem hallgatod meg kéréseinket, hanem mert Te magad állsz mögénk küzdeni.

A Te erődet adod az erősség erényében, hogy megszégyenítsd az erőseket. Szentlelked Bátorságát oltod belénk ajándék gyanánt, hogy küzdjünk, mint akit halálveszedelem környékez, s aki éppen ezért feszíti meg minden erejét, mert érzi gyöngeségét. Add, hogy küzdjünk kedvvel, gyöngeségünk felett érzett félelmünkben is boldogan, mert Te üzented szent Fiad által, hogy Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot, mert ők kielégítést nyernek!” (Belon Gellért: Imádkozzál)

2022. december 8-án, a pécsi székesegyházban celebrált roráté szentmise, benne Felföldi László pécsi megyéspüspök elmélkedésével, megtekinthető a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján:


Az adventi készület roráté szentmiséken hallható elmélkedései egy vezérfonal mentén haladnak a pécsi székesegyházban celebrált szentmiséken, melyet ebben az évben az Úr imádsága és az Angyali üdvözlet sorai adják. Az egyes szentmisék tematikájának részletei megtekinthetők ITT.
 

Nyitókép fotó: Joó Péter

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Közelgő események

Gyalogos zarándoklat a szentelendőkért:
-
2024. 06. 21. - 2024. 06. 21.
A székesegyház felszentelésének 133. évfordulója:
-
2024. 06. 21. - 2024. 06. 21.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.
Szentelési jubileumot ünneplő püspökök miséje a székesegyházban:
-
2024. 06. 29. - 2024. 06. 29.
Máriagyűdi ifjúsági találkozó:
-
2024. 07. 04. - 2024. 07. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség