Egyházunk hagyománya, hogy minden évben a vízkereszti liturgiában megszentelt vízzel házszentelést tartunk az otthonokban, munkahelyeken. Felföldi László megyéspüspök január 12-én Isten áldását kérte a Pécsi Egyházmegyei Hivatal épületeire és annak minden dolgozójára, hogy szolgálatukat a krisztusi szeretet lelkületével végezzék.

A főpásztor a szertartás előtt mondott rövid prédikációjában utalt rá, hogy életünk aktív éveinek nagyobb részét a munkahelyünkön töltjük, ezért nem mindegy, hogyan. Mindnyájan megtapasztalhattuk már szívünkben azt az érzést, amikor a másik emberre nem szeretettel tekintettünk, vagy éppen ő nem tekintett ránk keresztényi módon. Ha így teszünk, óriási szenvedést okozhatunk ezzel másoknak és önmagunknak is, hiszen ha megbélyegzünk valakit, akkor már soha nem tudunk szeretettel nézni rá - emelte ki beszédében.

DSC01581

Ha ezt érezzük, kérjük a Jóistent, hogy gyógyítsa meg a szívünket. Akarjuk, hogy megtisztulva, szabadon és boldogan, derűsen végezzük a munkánkat, mert csak tiszta szívvel tudunk őszintén kívánni boldog új esztendőt egymásnak. Engedjük, hogy Krisztus táplálja bennünk a testvéri szeretetet, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz szeretetben és békében, és így tudjuk szolgálni a ránk bízott egyházmegye sokféle és sokszor nem könnyű feladatát – mondta Felföldi László.

Végezetül a főpásztor arra bíztatta munkatársait, hogy saját otthonaikban egy gyertya köré ülve közösen kérjék Isten áldását önmagukra, személyes kapcsolataikra és otthonukra. Végezetül Isten áldását kérte az egyházmegyei hivatal és az ott dolgozók életére. A közös imádság után a munkatársak az irodáikban fogadták a házszentelés szertartását.

DSC01546

Vízkeresztet követően a lelkipásztorok a Pécsi Egyházmegyében is elkezdték házszentelések végzését, melyre személyesen van lehetőség időpontot egyeztetni a plébániákon.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség