Február 4-én hatalmas szélvihar érte el Magyarország területét, országszerte jelentős anyagi károkat okozva. A pusztító erejű vihar a Pécsi Egyházmegye területén több mint 40 településen található egyházi ingatlanban okozott kisebb-nagyobb károkat, a pécs-nagyárpádi Szent Mihály arkangyal-templom tornyáról letépte a keresztet, amely aztán az épület tetőszerkezetébe fúródott.

A Pécsi Egyházmegyei Hivatal jelenleg rendelkezésre álló adatai szerint az esetek többségében az egyházi épületek cserépfedését bontotta meg a szél. Két templom tornyának keresztjét elmozdította. Pécs nagyárpádi városrészében található templom tornyának keresztje le is dőlt és az épület cserepei közé fúródott. A máriakéméndi kegyhelyen a templom parkjában egy hatalmas fenyőt tört ketté és döntött ki a vihar

mariakemend1

Az egyes helyszíneken a Katasztrófavédelem szakemberei és civilek közösen dolgoztak a károk megszűntetésén. A szélvihar okozta károk felmérése jelenleg is tart. A kárbejelentések a biztosító felé folyamatban vannak, a Pécsi Egyházmegye megkezdte a helyreállításokra vonatkozó egyeztetéseket a kivitelezőkkel.

Szöveg: Pécsi Egyházmegye
Fotó: Kiss Csaba, Biki Endre

2024 július

Nagyboldogasszony főünnepe:
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.