Nem csupán nevükben hordozzák a szolgáló szeretet iránti elkötelezettségüket, hanem tevékenyen meg is élik azt. A mohácsi Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Karitász Csoport tagjai - számos karitatív feladatuk mellett – ezúttal az egyházmegyei nagyböjti lelkigyakorlat február 26-i mohácsi alkalmán segédkeztek. Ahogy ők fogalmaznak: „embertársaik önzetlen segítése vezérli mindennapjaikat”.

A mohácsi karitászosok alaposan kitettek magukért. Ezúttal is. Ahogy évek óta teszik újra meg újra. Személyesen vettek részt a Pécsi Egyházmegye nagyböjti lelkigyakorlat-sorozatának mohácsi helyszínére érkezett híveket vendégül látásában. Azt mondják, több mint 500 résztvevő érkezett az alkalomra. Márpedig ők biztosan tudják, hiszen a csoport 14 aktív tagja szervezte és felügyelte a lelkigyakorlatot kísérő szeretetvendégség minden egyes mozzanatát. A hívek kiszolgálásán túl nagyrészt nekik köszönhető az is, ami az asztalra került: a sós és édes süteményeket az önkéntesek maguk gyúrták, dagasztották, kelesztették, nyújtották és sütötték.

karitasz3

„Ez természetes dolog számunkra – fogalmazott Martina Erzsébet, a csoport világi vezetője -, az adventi időben a roráté misék utáni agapén is minden alkalommal mi szolgálunk, ez az alkalom sem lehetett másként. Nagy örömmel végezzük ezt a szolgálatot, boldogság volt látni, hogy elfogyott minden süti az asztalról. Ezt a szolgálatot csak szeretetből lehet csinálni, másként nem. Teljességgel belülről fakad, a szeretet mozgatja. Mondtam is az önkéntesek munkatársaimnak, hogy ez most mindenkinek a szívéből jött, minden tekintetben, mert egy emberként voltak jelen és szolgáltak. Ez a hozzáállás pedig teljesen természetes köztünk, immár 9 éve”.

karitasz2

A mohácsi Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Karitász Csoport 2024-ben ünnepli fennállásának tízéves évfordulóját. Jelenleg 22 állandó önkéntesből és 10-15 alkalmi segítőből áll a csapatuk. A csoport tagjai rendszeresen vesznek részt közösen szentmisén, és havonta tartanak csoportgyűlést, ahol a szakmai megbeszélésen túl lelkiekben is töltekeznek, valamint megünneplik a születés- és névnapos munkatársaikat is. Bacsmai László mohácsi plébános személyesen vesz részt ezeken az alkalmakon. Ezek a szeretetteljes, bensőséges együttlétek a legfontosabbak, mert a Karitászban „csak hittel, közösségben és szeretetben tudunk együtt lenni és csak így tudunk segíteni másokon” – hangsúlyozta Martina Erzsébet karitász-csoportvezető.

Szöveg: Pécsi Egyházmegye
Fotó: Árpád-házi Szent Erzsébet Katolikus Karitász Csoport

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 június
M T W T F S S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Közelgő események

Eucharisztikus keresztút és szentmise:
Báta -
2023. 06. 08. - 2023. 06. 08.
A természetes közösségfejlődés:
Magtár Látogatóközpont, Pécs -
2023. 06. 10. - 2023. 06. 10.
Ibafai múzeum megnyitója:
Ibafa -
2023. 06. 10. - 2023. 06. 10.
Úrnapja:
Máriagyűd -
2023. 06. 11. - 2023. 06. 11.
Tanévzáró püspöki szentmise:
Park Utcai Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Mohács -
2023. 06. 15. - 2023. 06. 15.

Szentmise közvetítések banner v2

 

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség