Március 15-én egész napos lelkiségi programokkal várta a Pécsi Egyetemi Lelkészség a fiatal felnőtteket a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskolán vendég lelkipásztorok, valamint Kovács József püspöki titkár, egyetemi lelkész koordinálásában. Az egyetemisták szentségimádáson is részt vettek a Gyertyaszentelő Boldogasszony-templomban. A lelkészség beszámolóját közöljük.
Az eseményre 30 fő regisztrált, akik délelőtt Garaczi Gergely a budapesti Árpád-házi Szent Erzsébet-templom káplánja nagyböjtre vonatkozó gondolatait hallgathatták. Gergő atya a negyvennapos időszak jellemzőit Fábry Kornél atya videója segítségével ismertette a hallgatósággal. Ezt egy kvíz követte a látottak alapján, majd Gergő atya az elmélkedésében a nagyböjt teológiai jelentését adta közre. Mivel nagyrészt teológushallgatók vettek részt a lelkinapon, ezért a többség számára az atya szavai nemcsak lelki, hanem tanulmányi szempontból is hasznosíthatók voltak. Szóba került a böjtölés eredete, a fogalom helyes értelmezése, a megpróbáltatások általi Krisztus felé fordulás, valamint az irgalmasság testi és lelki cselekedetei is.
Az elmélkedés után a résztvevők 4-5 fős kiscsoportokban oszthatták meg a véleményüket, vitatkozhattak is egymással. A kiscsoportokban elhangzottakat a csoportvezetők az ebédszünet után megosztották a lelkinap résztvevőivel. Akiben kérdés fogalmazódott meg, lehetősége adódott kérdeznie Gergő atyától, valamint a lelkinap délutáni részéért felelős Tölgyesi Dávid somogysámsoni plébániai kormányzó atyától. A papokat kérdeztük az érzéseinkért való felelősségünkről, a halál utáni tisztulásról, a bocsánatkérés és a megbocsátás szükségességéről, továbbá a hajléktalanokhoz való helyes hozzáállásról.
A délután a Gyertyaszentelő Boldogasszony-templomban folytatódott, ahol fiatalok számára készített bűnbánati keresztutat jártunk. Az egyes stációk fiataloknak szóló elmélkedései által magunkba tudtunk tekinteni, megvizsgálhattuk a lelkiismeretünket. Ez volt a nap talán legfontosabb és legmélyebb része, melynek köszönhetően észrevehettük, hogy miben kell még fejlődnünk istenkapcsolatunk megerősítésében.
A keresztút befejeztével zenés szentségimádás következett. Gitáros énekekkel dicsőíthettük Istent, a dalok között pedig csendes imádságra és lelkiismeret-vizsgálatra volt lehetőségünk. Délután öt órakor a szentségimádás lezárásával befejeződött a program, mely a résztvevők visszajelzései alapján nagyszerűen sikerült.
Szöveg és fotó: Pécsi Egyetemi Lelkészség / Fábián Bence
Pécsi Egyházmegye
Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.