A Pécsi Egyházmegye hitoktatási irodája idén is megrendezte a már hagyományos hittanos olimpiát május 10-én a Magtár Látogatóközpontban. Az eseményen mintegy száz, Pécsről, Egerágról, Komlóról, Mohácsról, Hosszúhetényből, Lengyelből, Tevelről, Kurdról, Szekszárdról, Sióagárdról, Paksról és Villányból érkező gyermek vett részt. A játékos együttlétet idén is két kategóriában hirdették meg: 5-6. és 7-8. osztályos diákok 4 fős csapatokban mérték össze tudásukat és ügyességüket.

A vetélkedő témája A mi plébániánk, helyünk az egyházmegyében volt. A csapatok már a verseny előtt is összedolgoztak, hiszen plébániájuk nagyköveteiként egy saját készítésű, néhány perces videót kellett előre elkészíteniük, melyben bemutatták plébániájuk történetét, jellemzőit, érdekességeit, életét. Az alkotásnak kettős haszna is volt: készítése során gyerekek jobban megismerhették a saját egyházközségüket, később pedig a videókból összeállított válogatás a többiek számára is versenyfeladattá vált, néhány elhangzó információ alapján húsz különböző plébániát kellett a versenyzőknek felismerni és beazonosítani.

Hittanolimpia 2023 19

Ezen kívül minden csapat magával hozott és a verseny helyszínén egy rögtönzött kiállítótérben bemutatott egy szabadon választott technikával – szintén előre és közösen megalkotott tárgyat (pl. szobrot, makettet, plakátot, zászlót stb.), amely plébániájuk legfontosabb, legérdekesebb jellemzőit jelenítette meg.

Hittanolimpia 2023 07

A program kezdetén Felföldi László püspök atya köszöntötte a résztvevő gyerekeket és az őket felkészítő hitoktatóikat, kísérőket. Rövid ima után egy bemelegítő, csapatépítő játék következett, majd egy kvíz, melyben a Pécsi Egyházmegye történetéről, nevezetességeiről, zarándokhelyeiről, püspökeiről szóló kérdésekre kellett a csapatoknak megtalálniuk a helyes választ.

Hittanolimpia 2023 26

Egy olimpia nem maradhat a négy fal között és mozgás nélkül, így a verseny második felében a csapatok két újabb feladatlappal vonultak ki „terepre”: sétálólapokkal bejárták a székesegyházat, majd az „Expedíció a Székesegyház körül” címet viselő játékos feladatlap megoldásához kívülről kellett nagyon figyelmesen körbejárniuk a templomot és közvetlen környezetét, rejtett részletek, díszítőelemek és egyéb titkokat felkutatva, megszámolva, megfejtve és összegyűjtve.

Hittanolimpia 2023 36

Közös ebéddel majd eredményhirdetéssel ért véget a nagyon jó hangulatú vetélkedő; bízunk benne, hogy jövőre ugyanitt találkozunk!

Szöveg: Siposné Antal Tímea hitoktatási pedagógiai munkatárs
Fotó: Pécsi Egyházmegye / Siposné Antal Tímea hitoktatási pedagógiai munkatárs

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.
KOVÁSZ - A Pécsi Egyházmegye családi napja:
-
2024. 08. 19. - 2024. 08. 19.
Szent István király ünnepe - Szentmise a székesegyházban:
-
2024. 08. 20. - 2024. 08. 20.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség