Végéhez ért a Pécsi Egyházmegye három egyházi évhez (A, B és C) kapcsolódó, a vasárnapi evangéliumi szakaszokat feldolgozó „Örömhírre hangolva” című videósorozata, melynek bővített változata, az imádságos bibliaolvasás klasszikus módszerét követő segédanyag letölthető a lectiodivina.hu oldalon.

Három évvel ezelőtt, pünkösdkor indult el a Pécsi Egyházmegye online felületein az „Örömhírre hangolva” című videósorozat, amelyben Nyúl Viktor korábbi pasztorális helynök azt a célt tűzte ki, hogy elmélkedéseivel hétről-hétre segítse rávezetni az érdeklődőket a Szentírás imádságos olvasására.

Az egyes epizódokban a megjelenést követő vasárnap evangéliumi szakasszal kapcsolatos gondolatok hangzottak el, magyarázva az örömhírt és arra buzdítva, hogy olvassuk, ismerjük meg és váltsuk tettekre Isten szavát. Az elmélkedések videói mellett a Pécsi Egyházmegye honlapján az elhangzottak írott formában is megtalálhatók mindhárom liturgikus év vasárnapi evangéliumi szakaszaira vonatkozóan. A videósorozat a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján, az „Örömhírre hangolva” című lejátszási listában böngészhető.

A videók mellett - szintén a Pécsi Egyházmegye gondozásában - elérhető a sorozat egy bővített változata is, ahol a heti videók mellett a Biblia imádságos olvasásához kidolgozott támpontokat nyújtó segédanyag is letölthető. A segédanyag szerkezete követi a lectio divina, a Szentírás imádságos olvasásának klasszikus módszertani lépéseit:

1. A szöveg figyelmes, csendes olvasása (lectio), hogy annak szó szerinti üzenetét megértsük.
2. Elmélkedés (meditatio): mit mond nekünk a bibliai szöveg?
3. Szemlélődés (contemplatio): a szentírási szakasznak, mint Isten ajándékának szemlélése, átélése és ünneplése.
4. Imádság (oratio): személyes válasz az Úr szavára.
5. Megosztás (condivisio): a szövegben felfedezett örömhír megosztása, továbbadása másoknak.
6. Cselekvés (actio): Isten elolvasott, átelmélkedett, megünnepelt szavának tettekre váltása életünkben, ami megtérésre ösztönöz.
(vö: lectiodivina.hu)

Aki szívesen hallgatta az Örömhírre hangolva videósorozatot, bizonyosan hasznosnak fogja találni a lectio divina segédanyagait is, melyek a három liturgikus év evangéliumi szakaszait dolgozzák fel. A lectio divina oldala elérhető ITT.

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 szeptember
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Közelgő események

Ars Sacra Fesztivál:
Pécs, Báta -
2023. 09. 24. - 2023. 09. 24.
Férfitalálkozó - Határaink:
Szekszárd -
2023. 09. 29. - 2023. 09. 29.
Apa-fia zarándoklat Máriagyűdre:
Pécs - Máriagyűd -
2023. 09. 30. - 2023. 09. 30.
Pári templombúcsú:
Pári -
2023. 10. 01. - 2023. 10. 01.
Férfitalálkozó - Határaink:
Paks -
2023. 10. 06. - 2023. 10. 06.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség