A Pécsi Egyházmegye hitoktatási napját tartották június 10-án Pécsett, melyen a katekéták közösen adtak hálát az elmúlt tanév kegyelmeiért. A Te Deum alkalmából adták át idén is a Dulánszky Nándor-díjat a kiemelkedő szolgálatot végző katekétáknak. 

A hitoktatás napja hagyományosan a hálaadás és a találkozás ünnepe a Pécsi Egyházmegyében. Az ünnep méltó módon Te Deum szentmisével kezdődött a Pécsi Székesegyházban, melyet Máger Róbert püspöki irodaigazgató celebrált dr. Cziglányi Zsolt kozármislenyi plébános koncelebrálásával és Csullag Gábor dombóvári állandó diakónus szolgálatával.

627 Hitoktatoi Te Deum 2023 01

A szentmise homíliájában Máger Róbert püspöki irodaigazgató Pál apostol rómaikhoz írt szavait értelmezte az ünneplésre összegyűlt katekétáknak: a szolgálatra meghívott embert kötelezi az Isten, mint Meghívója iránti hűség és az evangélium örömhírének felismert hiánya a világban. Ami a katekéta öröme és erőforrása a munkában, az egyben a terhe és küzdelme is.

627 Hitoktatoi Te Deum 2023 03

Az ünnepi szentmise zárásaként Máger Róbert püspöki irodaigazgató és Sipos Edit, a Pécsi Egyházmegye hitoktatási munkatársa adta át a kiemelkedő katekéta életpályája elismerésére 2013-ban alapított Dulánszky Nándor hitoktatói díjat, melyet az a katekéta kaphatja, aki köztiszteletben áll és hitelesen képviseli a katolikus nevelés ügyét, környezete által elismert személyiség, kiváló szakmai felkészültségű, példaadó emberi magatartás, hivatástudat, gyermekszeretet jellemzi, eredményes a hitoktatásban, nevelésben, a katolikus hitoktatás ügyét az oktatás keretein túlmutatóan szolgálja, az egyház életében aktívan részt vállal.

627 Hitoktatoi Te Deum 2023 02

2023-ban a Dulánszky Nándor hitoktatói díjat Tiborczné Somogyi Éva kozármislenyi hitoktató (a nyitóképen balról a negyedik) kapta. Az ünnep alkalmából búcsúztatták azokat a katekétákat is, akik a következő tanévben nyugállományba vonulnak vagy egyéb okok miatt vonulnak vissza a szolgálattól. Ők dr. Ribáné Fülöp Erika Dombóvár, Nagy Mária Gabriella (Pécs), Zomi Istvánné Fonyó Lúcia (Pécs) és Fazekas Ferencné (Iregszemcse).

627 Hitoktatoi Te Deum 2023 07

A szentmise és a díjátadó után szakmai nap várta a katekétákat, ahol Süvegesné Rudán Margit gyógypedagógus, fejlesztési tanácsadó és Süveges Gergő újságíró, kommunikációs tréner a természetes közösségfejlődésről tartottak előadást a Magtár Látogatóközpontban. Szavaik továbbszőtték Máger Róbert püspöki irodaigazgató szentmisén elhangzott szentbeszédének gondolatait, középpontba állítva a közösségi élet szépségét és kihívásait.

627 Hitoktatoi Te Deum 2023 10

Az előadásban a szakemberek a természetes közösségfejlődés (Natural Church Development) pasztorális és pedagógiai elveiről és módszertanáról egyszerű képek és szimbólumok segítségével beszéltek. A katekéták számára oly ismerős egyházi életet hozták közelségbe azzal, hogy személyes életünkre, motivációinkra, kapcsolatainkra irányították a figyelmet.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség