Pécs Város Napja ünnepe alkalmából Felföldi László pécsi megyéspüspök ökumenikus imaórára hívja a pécsieket - felekezeti hovatartozástól és világnézeti meggyőződéstől függetlenül - szeptember 1-jén a Lyceum templomba.

Az Urunk Színeváltozása, ismertebb nevén a Lyceum templom lesz a helyszíne szeptember 1-jén, reggel 8.00 órakor annak az imaórának, melynek megtartását Felföldi László megyéspüspök kezdeményezte Pécs városáért és az itt élők békés egymás mellett éléséért. Az ökumenikus imaórán a megyés főpásztorral együtt imádkozik Kisóvári-Németh Norbert református lelkész, Ócsai Zoltán evangélikus lelkész és Zajácz Gábor görögkatolikus parókus.

PVN 2023 web

Szeptember elseje 1994 óta Pécs Város Napja. 1367. szeptember 1-én, ezen a napon írta alá V. Orbán pápa a középkori pécsi egyetem, egyben az első magyar egyetem alapítását - melynek felállítását Nagy Lajos király kezdeményezte - engedélyező pápai oklevelet.

A napjainkban Pécsett működő tudományegyetem azonban nem azonos a középkorban alapított egyetemmel. A Pécsi Tudományegyetem az 1912-ben alapított pozsonyi Magyar Királyi Erzsébet Tudományegyetem jogutódja, amely az első világháborút, valamint a trianoni békeszerződést követően néhány évig Budapesten működött, majd az 1921. évi XXV. törvénycikk ideiglenesen Pécsre helyezte át. Zichy Gyula pécsi püspök és ­Nendtvich Andor polgármester példamutató összefogása, anyagi támogatása és ingatlanfelajánlása tette lehetővé, hogy a város hároméves szerb megszállását követően alkalmassá vált az egyetemi oktatás megkezdésére.

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség