A Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő óvodák és iskolák, valamint a plébániai ifjúsági csoportok is csatlakoztak a pedagógusokkal és hitoktatókkal együtt az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” elnevezésű kezdeményezéshez október 18-án, melyben világszerte gyermekek imádkoznak a békéért és az egységért.

A pápai jogú nemzetközi karitász szervezet, a Szükséget Szenvedő Egyház 20 éve, hogy minden év október 18-án hívja a plébániákat, óvodákat, iskolákat és a családokat szerte a világon, hogy vegyenek részt az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” kezdeményezésben.

gyermekek rozsafuzer8

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia 2018-ban csatlakozott a kezdeményezéshez és hirdeteti meg minden évben a közös rózsafüzér imádsághoz csatlakozás lehetőségét, melyben a béke és az egység adományáért fohászkodva arra bátorítják a gyerekeket, hogy bízzanak az Istenben a nehézségek láttán is.

A gyermekek közös rózsafüzér imádsága 2005-ben indult venezuelai keresztény közösségektől és ötlete a huszadik század egyik legnagyobb szentje, Pio atya egy ismert mondatán alapul: „Amikor egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, megváltozik a világ”. Az ima-kampány ezután gyorsan, szinte magától elterjedt az egész világon.

gyermekek rozsafuzer7

Október a Boldogságos Szűzanya hónapja az Egyházban. Ilyenkor különösen figyelünk arra, hogy mennyei közbenjárónk segítségét kérjük. A szentolvasót imádkozva végigelmélkedjük Jézus életét és annak misztériumait és igyekszünk másokért felajánlani közös imádságainkat.

Fotó: a Pécsi Egyházmegye intézményeinek Facebook-oldala

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség