Példás összefogás eredményeként újult meg a Pécstől 17 km-re fekvő, mindössze 260 főnyi népességű Hásságy 1753-ban épült római katolikus temploma. Az olaszi plébánia filiális egyházközsége Felföldi László pécsi megyéspüspök főpásztori áldását kérte a kívül teljesen felújított épületre és annak hívő közösségére november 18-án.

A püspöki áldást követően vonultak be a hívek a Páduai Szent Antal-templomba, köztük a gyönyörű népviseletbe öltözött felnőttek és gyermekek, hogy méltó módon, ünnepi szentmisén adjanak hálát a felújítás megvalósulásáért.

2023 11 hassagy 11Bukovics István olaszi plébános köszöntötte a megjelent egyházi és világi meghívottakat, köztük a település polgármesterét, Rácz Lászlót, Mammel Krisztinát, Hásságy Község Német Önkormányzatának elnökét, Csuzdi Illést, az egyházközség korábbi plébánosát, továbbá a kivitelezők képviselőit, a vendégeket és a hívek közösségét.2023 11 hassagy 22Köszöntőjében a plébános kiemelte, szeretet nélkül minden ház, település és templom üres. A templom megáldása egy élő közösség ünnepe, a hovatartozásunk jele, hiszen sokféle módon lehetünk egy csapat tagja, de a közösségiséget egyedül Isten szeretetében tapasztalhatjuk meg.2023 11 hassagy 15Ennek látható és kézzelfogható bizonyítéka a templom, mely menedék, viszonyítási pont és kiváló lehetőséget ad egy teljesebb emberi élet kibontakozására. Bukovics István plébános köszönetet mondott a közösség tagjainak az összefogásért, a segítségnyújtásért, az adakozásért és az imáért, hogy az álmok valóra váltak.2023 11 hassagy 19A plébánosi köszöntő után a közösség képviseletében Wilhelm József rövid beszédében felelevenítette, hogy már 2015-ben, a templom belső felújításának idején megfogalmazódott a külső felújítás gondolata, melyet 8 év után siker koronázott. A hásságyi önkormányzat képviselő-testülete 2022-ben kezdeményezte Felföldi László pécsi megyéspüspöknél az önkormányzati és egyházmegyei forrásokból, valamint magánszemélyek adakozásából mintegy 20 millió forint értékben megvalósult felújítást. A tényleges munkavégzés 2023 júniusában kezdődött el és szeptemberben fejeződött be.2023 11 hassagy 20Felföldi László pécsi püspök példaértékűnek nevezte a Hásságyon megvalósult összefogást, valamint örömét fejezte ki és megköszönte a közösségnek, hogy méltó módon megünneplik ezt az alkalmat.2023 11 hassagy 26Szentbeszédében a püspök a talentumokról szóló evangéliumi példabeszédet (Mt 25,14-30) és a templom felújítását kapcsolta össze azzal, hogy a közösségben mindenki a saját talentumát, önmaga tudását és gazdagságát hozzáadva fogott össze a cél érdekében.2023 11 hassagy 17A talentum gazdagság, személyes életünk Isten által ránk bízott gazdagsága és kincse, mellyel minden embernek tevékenykednie kell, de nem a mai világ önző mércéje szerint, mert akkor nem terem valódi gyümölcsöt. Márpedig mindnyájunk küldetése, hogy az életünkből valami igazán szépet és jót hozzunk ki, kinek-kinek a rábízott talentuma szerint.2023 11 hassagy 18Biztatta a főpásztor a közösség tagjait a családban, a közösségi életben való összefogásra, az egymásra való odafigyelésre, mert erőforrásként szolgálnak személyes életünkben. Mint mondta, a lelkünk, emberségünk, szeretetünk táplálkozik ebből. Kiemelte a férfiak közösségen belüli összefogásának szükségességét, mert csak azon keresztül valósulhat meg a család össze- és egyben tartása, és buzdította férfi csoport alakítására az egyházközség férfi tagjait.2023 11 hassagy 33Végezetül hálaadásra kérte a közösséget, amiért a felújítási munkálatok miatti összefogásnak köszönhetően nem csak az épület falai, hanem valójában a közösség is megújult, majd arra biztatta a megjelenteket, hogy merjék keresni életükben a rájuk bízott talentumokat, hogy azokat aztán – Árpád-házi Szent Erzsébet példája nyomán - szeretetük kenyerévé tudják alakítani.2023 11 hassagy 02A szentmise után a közösség agapéval zárta a templomfelújítás püspöki áldással összekötött ünnepét.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség