A Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség (PEKEL) az adventi várakozásban való elmélyülést segítő füzetet állított össze 2023 adventjére. A Világositó címet viselő, 18-35 éveseket megszólító, de az idősebb korosztály számára is hasznosan forgatható kiadvány nyomtatott formában - korlátozott számban - elérhető az egyházmegye templomaiban, ugyanakkor digitálisan letölthető a Pécsi Egyházmegye honlapjáról is.

Más egyházmegyékben már bevált gyakorlatból merítve első ízben jelentkezett saját adventi kiadvánnyal a Pécsi Egyházmegye 2022 őszén újjászervezett egyetemi lelkészsége. A 35 oldalas kiadványban grafikai jelek igazítják útba az olvasót a napi szentmise szentírási szakaszai, egyházmegyénk lelkipásztorainak továbbgondolásra késztető gondolatai és a napi imádságok között, hogy a betlehemi csillag fényében találjunk rá Istenre, emberi életünk igaz valóságára.

Vilagosito 2023 Advent Online page 0015

A lelkigyakorlatozót Felföldi László pécsi megyéspüspök is köszönti a füzet lapjain, aki örömteli várakozással tekint a Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség első adventi kiadványára, mely a nevében hordozva küldetését, világosítani jött szívet-lelket, fényt gyújtani a várakozás sötétjében.

Az adventet átható karácsonyi csillag fénye korunkban is a Teremtő nagy erejű szavának megjelenítője, mely azt közvetíti, mint egykoron: Legyen világosság! Legyen világosság mindnyájunkban, családjaink életében, az Egyházban, országunkban, az egész földön. Legyen a sötétből világos, a béke fényének világossága a háborúskodás pusztító sötétségével szemben.

A betlehemi csillag életünk vezércsillaga, fénye vezet minket. Figyelő tekintetünket jelet adó világosságára szegezve erőt meríthetünk belőle. Adjunk teret és időt a világító fénynek, Istennek az életünkben, a megteremtett csendünkben és az imádságban, ami a Teremtővel való találkozás termőtalaja ebben az adventi időszakban is.

Hálatelt szívvel kívánom, hogy az advent világosító fénye a várakozás útján haladva mindnyájunk számára segítsen megtalálni az éltető Krisztus életet adó és megtartó világosságát – olvashatók a főpásztor gondolatai az adventi kiadványban.

Vilagosito 2023 Advent Online page 0024

A füzet ötletgazdája Kovács József egyetemi lelkész, püspöki titkár. A kiadvány létrejöttében közreműködtek: Bacsmai László, Battonyai János, Bella Mercédesz, Berecz Tibor, Csáki Gréta és Csorbics Levente (Szent Mór Iskolaközpont diákjai), Csibi Imre, Csonka Laura, Dallos Tamás, Dohány Zoltán, Fekete Zoltán dr., Felföldi László, Kajtár Edvárd dr., Kárász Gábor, Keresztes Andor, Koósz Roland, Kovács József, Kürtösi Krisztián, Lápossy Péter, Máger Róbert, Mihovics Szebasztián, Miklovits Atilla, Molnár Erik, Ravasz Csaba, Rácz Édua Anna, Rosner Zsolt, Szakmári Eszter, Vida Zsolt, Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség munkatársa.

A Világosító, a Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség adventi kiadványa ITT LETÖLTHETŐ.

Szöveg: Pécsi Egyházmegye


Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 március
M T W T F S S
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2024. 03. 08. - 2024. 03. 08.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 10. - 2024. 03. 10.
Könyvbemutató a Magtárban:
-
2024. 03. 13. - 2024. 03. 13.
Német nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 03. 17. - 2024. 03. 17.
Férfitalálkozó :
Szigetvár -
2024. 03. 22. - 2024. 03. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség