A betlehemi Születés bazilika örökmécseséről származó láng idén is Ausztrián keresztül érkezett Magyarországra és ezúttal is a Romániai Magyar Cserkészszövetség tagjai hozták el és adták át a magyar katolikus cserkészek küldötteinek. Pécsre december 16-án érkezik a 10. (P.Á.R.) gróf Széchenyi István cserkészcsapat cserkészeinek köszönhetően, hogy aztán három templom adventi koszorújának gyertyáin lobbantsa fel az adventi lángot.

A 10. (P.Á.R.) gróf Széchenyi István cserkészcsapat cserkészei december 17-én, vasárnap az alábbi időpontokban viszik el a betlehemi lángot három római katolikus templomba Pécsett:

  • 09:30 Szent Péter- és Szent Pál-székesegyház
  • 11:00 Jézus Szíve templom
  • 18:00 Szent Ágoston-templom

A plébánosok kérik, hogy aki otthonába szeretné vinni a betlehemi lángot, gondoskodjon szállításra alkalmas mécsesről.

A betlehemi békeláng cserkészek által történő szétosztása több évtizedes hagyományra tekint vissza. Az osztrák ORF rádió és televízió 1986-ban kezdeményezte, hogy karácsony ünnepére Jézus születésének helyszínén, a Születés bazilikájában égő örökmécsesről vett lángot vigyenek Ausztriába. Az akcióhoz az Osztrák Cserkész- és Cserkészleány Szövetség 1989-ben csatlakozott. Azóta minden évben karácsony előtt a „Fény a sötétben” akció keretében az ORF egy fogyatékkal élő gyermeket Betlehembe utaztat, aki az örökmécses lángjáról meggyújtja mécsesét és Bécsbe viszi azt, ahol aztán további országok cserkészküldöttségei veszik át és viszik tovább speciális lámpásokban közösségeikhez.

Magyarországon a 2000-es évektől vált szervezetté a láng Ausztriából történő elhozatala és ünnepélyes szétosztása. A katolikus Táborkereszt és a protestáns cserkészeket tömörítő Ichthüsz évről évre egymást felváltva szervezi az eseményt. 

Az idei évben a háború miatt bizonytalanná vált a betlehemi láng Európába érkezése. A jóakarat és a békébe vetett hit Isten segítségével azonban csodát tett: Betlehemben egy tizenkét éves helybeli keresztény kislány vette át a lángot a Születés bazilika örökmécseséről, majd onnan kerülő úton, Ammanon keresztül immár felnőttek kísérték a betlehemi lángot Bécsbe - tudatta a Táborkereszt Közösség.

Az ausztriai Linzből a Romániai Magyar Cserkészszövetség küldöttsége hozta el a lángot Budapestre, ahol a Magyar Cserkészszövetség Táborkereszt katolikus lelkiségi mozgalma indította további útjára, hogy eljusson a hazai cserkészkerületekbe és a határon túli magyar cserkészekhez.

Fotó: Táborkereszt Katolikus Cserkészek Közössége

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség