A júdeai Betlehemben szállást kereső Szent Család, Mária és József alakját megszemélyesítő fiatalok és az őket kísérő menet énekes-zenés ájtatosságban idézte fel a születés éjszakáján történteket december 23-án este Pécs belvárosában.

A hagyományteremtő szándékkal első alkalommal 2021-ben megrendezett programhoz idén is több százan csatlakoztak, köztük gyermekek, fiatalok és idősebbek, hogy a Magtár Rendezvényháztól a Széchenyi térig tartó rövid séta során közösen idézzék fel az angyali üdvözlet, az Úr angyalának Józsefnél tett látogatása, valamint a Megváltó születésének eseményeit.

A menet, melyhez csatlakozott Péterffy Attila, Pécs város polgármestere, Zag Gábor alpolgármester, Máger Róbert püspöki irodaigazgató, Kovács József püspöki titkár, valamint Fekete Zoltán káplán, Felföldi László megyéspüspök áldásával indult útnak. A rövid séta során a Pécsi Egyházmegye papnövendékei három állomáshelyen - a székesegyház déli kapujánál, a ferencesek templománál és a Széchenyi térnél megállva - a Szentírásból vett részletekkel idézték fel a Krisztus születése éjszakáján történteket.

Az idén harmadik alkalommal megtartott Szállást keres a Szent Család című ájtatosság megrendezését a Pécsi Egyházmegyei Hivatal, Pécs Város Önkormányzata, a Pécsi Katolikus Egyetemi Lelkészség koordinálta. Az ájtatosságot kísérő zenei felvételek előzetes összeállításában és hangszerelésében Kovács Szilárd Ferenc, a pécsi székesegyház orgonaművész zeneigazgatója működött közre, a hangosításban a cserkészek segédkeztek.

A programot a Széchenyi téren Felföldi László pécsi megyéspüspök gyertyagyújtása zárta Pécs város adventi koszorúján.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség