Az időjárás-előrejelzések szerint sem kiadós eső, sem vihar nem várható a misztériumjáték idejére a Pécs térségében, így a Jézus Krisztus szenvedéstörténetét megelevenítő szabadtéri misztériumjátékot, mely a jeruzsálemi bevonulástól Jézus kereszthaláláig mutatja be a nagyhét eseményeit, az eredeti tervek szerint a Tettye-park műemlék romjának falai között mutatják be március 24-én, virágvasárnap 15.00 órai kezdettel.

A passiót idén a Bólyi Keresztény Színjátszó Közösség viszi színre. A monumentális előadás próbái a 75 szereplővel és a produkció zenészeivel már hónapokkal ezelőtt elkezdődtek.

A darab rendezője: Iváncsitsné Major Szilvia, zenei rendező: Iváncsits Tamás. Rendezőasszisztens: Iváncsits Márton. Zenei koordinátor: Szabó-Beck Angéla. Díszlet, jelmez, kellékek: Szabóné Hegedüs Anita. Hangtechnikai felelős: Fogl Máté és Fogl Martin.

passio1

„Az eddigi felkészülésünket az égiek érezhető áldása kísérte. Azon munkálkodunk, hogy ez az alakuló-formálódó misztériumjáték Krisztus szenvedéséről sokak számára maradandó vallási élményt jelenthessen” – osztotta meg gondolatait korábban Iváncsits Tamás zenei rendező a közösségi oldalán.

A Pécsi Egyházmegyei Hivatal szervezésében, Pécs város támogatásával életre keltett tettyei passió az érdeklődők számára ingyenesen tekinthető meg március 24-én, virágvasárnap 15.00 órakor.

A Tettye-park közelében nincs lehetőség személygépkocsival történő parkolásra, ezért a szervezők kérik, hogy az érdeklődők a helyszínt gyalogosan vagy tömegközlekedéssel közelítsék meg.

Az időjárás-előrejelzésben partnerünk a MeteoMecsek.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség