A jeruzsálemi bevonulástól Jézus kereszthaláláig és feltámadásig mutatták be a nagyhét eseményeit március 24-én, virágvasárnap a látogatókkal és érdeklődőkkel megtelt pécsi Tettye-parkban, ahol Felföldi László  pécsi megyéspüspök köszöntötte a megjelenteket.

A Jézus Krisztus szenvedéstörténetét megelevenítő szabadtéri misztériumjátékot idén a Bólyi Keresztény Színjátszó Közösség vitte színre. A monumentális előadás próbái a 75 szereplővel és a produkció zenészeivel már hónapokkal ezelőtt elkezdődtek.

A szereplők között találkozhattunk a Heródest megszemélyesítő Kutas Attila bólyi plébánossal. Jézus alakját Sztakó Márk, a Bólyi Keresztény Színjátszó Közösség tagja személyesítette meg. A darab rendezője: Iváncsitsné Major Szilvia, zenei rendező: Iváncsits Tamás. Rendezőasszisztens: Iváncsits Márton. Zenei koordinátor: Szabó-Beck Angéla. Díszlet, jelmez, kellékek: Szabóné Hegedüs Anita. Hangtechnikai felelős: FM Sound.

2024 03 24 tettye passio 138

A Pécsi Egyházmegyei Hivatal ezúton mond köszönetet a Bólyi Keresztény Színjátszó Közösség tagjainak és mindazoknak, akik szolgálatot vállaltak a nagyszabású produkció megvalósításában: a zenészeknek, a díszletek építőinek, a technikusoknak, a Sopianae Reviviscit Történelmi, Hagyományőrző Egyesület tagjainak.

A rendezvény előkészületeinek és lebonyolításának biztosításában nyújtott közreműködéséért köszönetet mondunk: Pécs Megyei Jogú Város Önkormányzatának, Péterffy Attila polgármester úrnak és Zag Gábor alpolgármester úrnak, valamint a Pécsi Kulturális Központtól Pavlovics Attila igazgató úrnak és munkatársainak, a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft., a Pécsi Közterület-felügyelet és a Biokom Kft. munkatársainak, a MeteoMecseknek, Profinfo Team Zrt-nek, továbbá az Egyházmegyei Hivatal közreműködő munkatársainak és a szolgálatot vállaló cserkészeknek, önkéntes fiataloknak.

A tettyei passiójátékról készült felvételek megtekinthetők a képgalériában, a videófelvétel a Pécsi Egyházmegye YouTube-csatornáján:

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

 

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

Nagyboldogasszony főünnepe:
-
2024. 08. 15. - 2024. 08. 15.
A Pécsi Egyházmegye főbúcsúja - Szentmise Máriagyűdön:
-
2024. 08. 17. - 2024. 08. 17.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség