A Pécsi Egyházmegye ministránsainak találkozóját tartották április 13-án Pakson. Az ügyességi és elméleti feladatokkal tűzdelt ministránsnapon mintegy ötven ministráns és az őket kísérő lelkipásztorok, hitoktatók vettek részt. A napi szentmisét Felföldi László pécsi megyéspüspök mutatta be a Jézus Szíve templomban.

A ministránsnapi szentmise külsőségeiben is különleges volt, hiszen valóságos ifjúsági szentmise részesei voltak a ministránsok, akik ezúttal nem az oltár mellett foglaltak helyet, hanem a templom padjaiban ültek jellegzetes fehér, vagy világosbarna viseletükben. A liturgia olvasmányait szintén ministránsok olvasták fel és a zenei szolgálatban is részt vettek hitoktatóik iránymutatása mellett. A könyörgéseket és az imaszándékokat szintén a ministránsok olvasták fel vagy épp fogalmazták meg saját szavaikkal.2024_04_13_ministrans_paks_14.jpgA szentmise főcelebránsa Felföldi László megyéspüspök volt, aki minden alkalommal személyesen vesz részt az egyházmegye ministránstalálkozóin. A főpásztor az Egyház legkülönlegesebb szolgálatának nevezte a ministráns szolgálatot, mint mondta, az oltár szolgálata a Krisztus mellett való szolgálat vállalását jelenti.2024 04 13 ministrans paks 37A szentbeszédet a gyermekek között mondta el a főpásztor, kérdésein keresztül bevonva a hallgatóság tagjait az elmélkedésbe. A püspök az apostolok kiválasztásáról beszélgetett a gyerekekkel, akik személyes ismereteik és tudásuk szerint válaszolgattak a feltett kérdésekre.2024_04_13_ministrans_paks_48.jpgA beszélgetésben szó esett még a barátságról, a segítőkészségről és a háláról. Nagyon fontos tudni az életünkben, hogy ki van velünk, ki az, aki segít nekünk és ki az, akinek mi segítünk? Fontos tudni, hogy ki a barátunk, kire számíthatunk – hangzott el a püspök atya bátorításában.2024_04_13_ministrans_paks_05.jpgPüspök atya az egyházközségek közösségeiben megélt programok megvalósítására, a ministránsok között baráti kötelékek kialakítására buzdította a ministránsokat, hogy egyenként és közösségben is egyre erősebben kapcsolódjanak Jézushoz, hogy valódi barátai legyenek Jézusnak.2024 04 13 ministrans paks 52Jézus Krisztus azt mondta, hogy: „veletek vagyok mindennap, a világ végéig.” (Mt 28, 20) Veletek vagyok, ez azt jelenti, hogy ennek a kapcsolatnak, barátságnak ti is tagjai vagytok, amikor odaálltok az oltárhoz. A szentmisén ezt a barátságot, a Jézushoz való tartozásotokat fejezitek ki az oltárszolgálattal – fogalmazott Felföldi László püspök.2024_04_13_ministrans_paks_63.jpgVégezetül a ministránsok gondolatban köszönetet mondtak annak a személynek, aki az oltár szolgálatára hívta őket. A főpásztor pedig háláját fejezte ki Kürtösi Krisztián paksi plébánosnak és csapatának, hogy vendégül látták a gyermekeket, valamint Kovács József püspöki titkár, egyetemi lekésznek és csapatának a ministránsnap programjainak megvalósításáért.

Szöveg és fotó: Pécsi Egyházmegye

Pécsi Egyházmegye

Az oldalon közzétett fotók és a szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel vagy a Pécsi Egyházmegye írásos hozzájárulásával engedélyezett.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség