A Pécsi Egyházmegye területén zajló beruházások, felújítások és környezetrendezés célja a szolgálat: Isten és az ember szolgálata.

A zarándokhelyek, liturgikus terek, templomok, épített és természeti környezetük felújításával a Pécsi Püspökség méltó helyszínt kíván teremteni a krisztusi megváltás titkának ünnepléséhez és a Szentháromság dicsőítéséhez. A teremtett világ szépségének és jóságának megmutatásával a Teremtő szépségére és jóságára szeretné irányítani a figyelmet. Az egyházmegye híveinek, az ide érkező zarándokoknak, turistáknak és minden érdeklődőnek korszerű eszközökkel igyekszik bemutatni színes történelmi örökségét, szellemi és anyagi javait, amelyek végső soron annak az isteni Bölcsességnek a gazdagságát tükrözik, Aki az egyház hitének és életének középpontja – mert Isten jövőt és reményt ad (Jeremiás 29,11).

A Pécsi Egyházmegye három kiemelt beruházását három különálló Európai Uniós pályázati projekt keretében valósítja meg: a belvárosi egyházi épületek, a püspökszentlászlói kastély és a máriagyűdi kegyhely felújítását és fejlesztését a Dél-Dunántúli Operatív Program (DDOP) pályázatának köszönhetően az EU összesen közel 2,5 milliárd forinttal támogatja. 

2014-ben befejeződtek a Pécs történelmi belvárosában található, egyedülálló értékű egyházi épületek turisztikai célú felújításai, és folyamatban van a kiállítások tartalmi fejlesztése. Hét belvárosi épület újult meg csaknem teljes egészében pályázati forrásból: a Pécsi Székesegyház déli tetőszerkezete és kilátóvá alakított dél-keleti tornya; a Püspöki Magtár, amely konferencia- és látogatóközpontként fog működni; a Belvárosi Templom (Dzsámi), amelynek altemplomában interaktív kiállítóterek nyílnak; a Püspöki Palota látogatók számára is megnyíló déli szárnya a hozzá tartozó püspöki kerttel és földalatti, „titkos átjáróval”; a Csontváry Múzeum épülete; a Káptalan utcai Kanonoki palota, ahol az egyházmegyei KincsTár is helyet kap; valamint a szomszédos Zarándokház. 2015 első felében megkezdődik a kiállítóterek és épületek teljes berendezése, a restaurált műtárgyak elhelyezése. 2015 tavaszára a Pécsi Püspökség turisztikai szolgáltatásai a nagyközönség számára is elérhetővé válnak. Részletek »

Püspökszentlászlói-kastély a felújítás előtt (Fotó: Kalmár Lajos)Püspökszentlászló történelmi emlékhely a Mecsekben, kastélya és temploma kiemelkedő későbarokk műemlék, a kastélypark arborétuma pedig kedvelt kirándulóhely. A DDOP pályázat támogatásának köszönhetően 2014 augusztusában megkezdődtek az emlékhely kivitelezési munkálatai, amelyek a szerződés szerint 2015. június 15-én fejeződnek be. Részletek »

Javarészt uniós forrásból az elkövetkező két évben megújul a máriagyűdi zarándokhely teljes környezete. Megszépül a kegytemplom, átépítik annak orgonáját, új térburkolattal látják el a zarándokhely központját, végrehajtják a szabadtéri oltár teljes rekonstrukcióját. Részletek »

A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal pályázatának köszönhetően a Pécsi Egyházmegyében folyamatosan dolgoznak mintegy félszáz templom felújításán. Közéjük tartozik a már elkészült kisvejkei, Szent György vértanú tiszteletére szentelt templom, a diósberényi, Szent Imre herceg tiszteletére szentelt templom és a várdombi Nepomuki Szent János templom.

Széleskörű összefogás eredményeképpen, támogatóknak és a pellérdi közösség önkéntes munkájának köszönhetően új tetőt kapott a pellérdi plébániatemplom.

Saját forrásból biztosította az egyházmegye a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola Hunyadi úti új épületének teljes felújítását, valamint a Szent Mór Iskolaközpont szomszédos épületeinek felújítását.

A Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola felújított épülete

Az EMMI Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága pályázatából valósult meg a Nagyboldogasszony templom statikai megerősítése Tamásiban.

A Pécsi Egyházmegye örömmel fogadta az Országgyűlés 2014. évi egyik utolsó ülésének határozatát, amelynek értelmében ismét az egyházmegye tulajdonába kerülhet a Püspöki palota tőszomszédságában található, egykori pécsi püspökről elnevezett „Virág-ház" épület. Ebben az épületben kap helyet a Pécsi Egyházmegye Turisztikai és Múzeum Igazgatósága.

Virág-ház

Az egyházmegye egész területén, vagyis a Tolna és Baranya megyében zajló beruházások, felújítások és környezetrendezés célja a szolgálat: Isten és az ember szolgálata. A zarándokhelyek, liturgikus terek, templomok, épített és természeti környezetük felújításával a Pécsi Püspökség méltó helyszínt kíván teremteni a krisztusi megváltás titkának ünnepléséhez és a Szentháromság dicsőítéséhez. A teremtett világ szépségének és jóságának megmutatásával a Teremtő szépségére és jóságára kívánja felhívni a figyelmet. Az egyházmegye híveinek, az ide érkező zarándokoknak, turistáknak és minden érdeklődőnek korszerű eszközökkel szeretné bemutatni színes történelmi örökségét, szellemi és anyagi javait, amelyek végső soron annak az isteni Bölcsességnek a gazdagságát tükrözik, Aki az egyház hitének és életének középpontja – mert Isten jövőt és reményt ad (Jeremiás 29,11)

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 05. - 2024. 05. 05.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/3:
-
2024. 05. 08. - 2024. 05. 08.
Hittanolimpia a Magtárban:
-
2024. 05. 09. - 2024. 05. 09.
Férfitalálkozó:
Dombóvár -
2024. 05. 10. - 2024. 05. 10.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség