Augusztus 22. és 24. között a Pécsi Egyházmegye oktatási intézményeinek 120 hitoktatója vett részt a tanévnyitó lelkigyakorlaton a Magtár Látogatóközpontban. A lelkigyakorlatot az első két napon Udvardy György megyéspüspök vezette, a harmadik napon pedig a tanévkezdés praktikus teendőiről tájékoztatták a hitoktatókat.

A háromnapos rendezvény augusztus 22-én 9 órakor a székesegyházban vette kezdetét püspöki szentmisével. A nap folyamán kisebb csoportokban a János evangéliumából vett mottót („Én vagyok az út, igazság és az élet", Jn 14,6) járták körül a résztvevők, olyan kérdésekre keresve a választ, hogy hogyan lehet a gyerekeknek a nevelés során Krisztus igazságát közvetíteni. Sor került könyvbemutatóra is, a hitoktatók Michael Landgraf evangélikus lelkész valláspedagógai munkáját, az Alkotó gyermekbiblia című módszertani művet ismerhették meg, amely a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola gondozásában jelent meg.

hitoktatoi lelkigyakorlat magtar web 20160822 34

A hitoktatói képzés második napján a katolikus értékek kerültek középpontba. Udvardy György megyéspüspök katekézisében arról is beszélt, hogy a katolikus értékrend közvetítése és átadása a gyerekek számára napjainkban különösen nehéz feladat, mert likvid társadalmunkban az értékek folyamatosan változnak, a generációk egymással való kapcsolattartása pedig romlik. A Megyéspüspök hangsúlyozta, hogy a katolikus nevelés az embert teljes aspektusban nézi, egységben és végső céljában. Kiemelte, hogy az egyház maga a nevelő közösség: nevel a liturgiával és a szentségek által is, hozzátette azonban, hogy az egyház lényege és célja az egyes személyekben valósul meg.

A hitoktatók lelkigyakorlatán imaóra keretében nyílt lehetőség a csendes elmélyülésre is, így a rendezvény hozzájárult ahhoz, hogy az egyházmegye pedagógusai lelkileg és szellemileg egyaránt feltöltődve kezdhessék meg az új tanévet.

További képek az eseményről itt és itt.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 június
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség