A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia képviseletében Udvardy György pécsi megyéspüspök, a MKPK Hitoktatási Bizottságának elnöke tartott előadást Varsóban, a Lengyel Katolikus Püspöki Konferencia ülésén.

Az előadás témája a családok helyzete a rendkívüli szinódus után és a rendes szinódus előtt, valamint a családpasztoráció kérdése.

„ A statisztikai adatok arra engednek következtetni, hogy egyre kevesebb gyermek él klasszikus teljes családban, és rohamosan nő a csonka- vagy mozaikcsaládok száma” – ezekkel a szavakkal kezdte előadását Udvardy György megyéspüspök Varsóban. Magyarország alaptörvénye védi a házasság intézményét, mint férfi és nő között önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot, mint a nemzet fennmaradásának alapját. Addig azonban az állami törvényhozás nem megy el, hogy deklarálja a házasság felbonthatatlanságát is. A természeti törvény elmélyítésén az egyházi és civil szervezetek, továbbá a házastársi és családi kapcsolatokat erősítő lelkiségi mozgalmak fáradoznak. A családról szóló nézeteket a gender ideológia és programja befolyásolja, de egyelőre széles körben nem ismert még. Az egyház tanításában leginkább támadott, meg nem értett területek: a házasság felbonthatatlansága, a családtervezéssel kapcsolatos tanítás, az abortusz tilalma, a szexuális abnormitások elutasítása, a papi nőtlenség – fogalmazott Udvardy György.

„A hitre nevelésben, a családok megszólításában és missziójában ezért fontos szerepet játszanak ezek az egyházi intézmények. Szem előtt kell azonban tartaniuk a gettósodás, az elkülönülés veszélyét. A hiteles keresztény életet élő családok prófétai kisebbséget alkotnak az országban. Ők azonban pont példájukkal és az Evangélium örömét hordozó életükkel válnak hatékony jellé az új evangelizációban. A gyermekek hitbeli nevelése mellett ezért egyre nagyobb hangsúlyt kell, hogy kapjon a szülők, s egészében a családok katekézise. A család, mint a társadalom alapsejtje, példátlan kihívásokkal néz szembe korunkban. Éppen ezért döntő jelentőségű a hiteles keresztény családok példája” – fejezte be előadását Udvardy György.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 18. - 2021. 10. 31.
Szent Lukács Napja:
Kórházkápolnák -
2021. 10. 18. - 2021. 10. 18.
Elmarad - Pedagógusképzés - óvodák (szakmódszertan):
Pécs, Szent Mór Óvoda -
2021. 10. 20. -
Lectio Divina:
Dóm Kőtár -
2021. 10. 21. -
Katekéták képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 10. 25. -

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség