A Pécsi Egyházmegye papjainak tartott kétnapos képzést Pál Ferenc atya, közismert nevén Pálferi. A képzés a megújulásról és az önnevelésről szólt.

Hogyan tudunk megújulni? Hogyan tudjuk magunkat az önnevelésben, az önművelésben fejleszteni? Hogyan tudjuk megszerzett (ön)ismeretünket másoknak továbbadni? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a kétnapos papi képzésen résztvevő lelkipásztorok Pál Ferenc atya vezetésével. Az előadásokon az egyházmegye papjai a személyiség megújulását tárgyalták, majd arról esett szó, hogy ezt a személyes megújulást hogyan sajátíthatja el és adhatja tovább a másokon segíteni akaró lelkipásztor.

A Pécsi Egyházmegye papjainak tartott kétnapos képzést Pál Ferenc atya, közismert nevén Pálferi

Az elmélkedésben David Kolb modellje segített a két nap során. Pál Ferenc atya bemutatta az amerikai tanuláskutató és szociálpszichológus elméletét a négy tanulási stílusról. Eszerint a tanulás ciklikusan ismétlődő folyamat, amelyben a tapasztalatszerzés, a megfigyelés, a gondolkodás és az alkalmazás szakaszai különíthetők el. Az első szakasz a felfedezés, a tapasztalás. A második az elvont és elemző gondolkodás, a harmadik az első kettőn alapuló döntés meghozatalát jelenti, a negyedik lépés pedig a döntésből fakadó cselekvés. Pál Ferenc atya szerint ezek a lépcsőfokok a személyiség fejlődése szempontjából és a másokon segíteni akaró lelkipásztor szemszögéből egyaránt fontosak. Ennek a modellnek az elsajátítása és alkalmazása tehát ahhoz ad támpontot, hogy az ember képes legyen tanulni az élettapasztalataiból.

Pál Ferenc atya elmondta: a két nap során nyitottságot és érdeklődést tapasztalt az egyházmegye papjai körében.

 

Pál Ferenc atya március-áprilisban 5 előadásból álló sorozatot tart Pécsett. Az előadások során azt vitatják majd meg a résztvevők, hogyan lehet eredményesen, gyümölcsözően élni, úgy, hogy a siker ne csak az egyén sikere legyen, hanem a másik ember javát is szolgálja, s az egyéni karrier pozitívan hasson a többi emberre is. Mindezek elérése után pedig az marad, hogy ne csak az eredményességnek és az együttműködésnek tudjunk örülni, hanem jól tudjuk kezelni az esetleges kudarcot is. Pál Ferenc atya előadásai tehát választ adnak a kérdésre: hogyan legyünk elégedettek?

Pál Ferenc pécsi előadásairól részleteket ITT olvashatnak.

 

Fotó: Wigand István

2020 február
M T W T F S S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Közelgő események

Lectio Divina Eucharistica:
Belvárosi templom, Dóm Kőtár
2020. 02. 20. - 2020. 02. 20.
Áldoztatók és igeliturgiát tartók képzése:
Pécs
2020. 02. 22. - 2020. 02. 22.
Pedagógusképzés-felső tagozatos pedagógusok:
Pécs, Magtár
2020. 02. 25. - 2020. 02. 25.
Hamvazószerda-ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház
2020. 02. 26. -
Nagyböjti keresztút és szentmise a Szent Kereszt jelenlétében:
Máriagyűd
2020. 02. 28. - 2020. 02. 28.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi