A Pécsi Egyházmegye közösségei szolgálatuk bemutatásán túl játékokkal, ügyességi és szórakoztató feladatokkal várnak minden érdeklődőt június 5-én, pünkösdhétfőn a Dóm térre.

kozossegek unnepe 2017 program kicsiA Pécsi Egyházmegyében évek óta pünkösdhétfőn tartják a közösségek ünnepét. A húsvét utáni ötvenedik napon ünnepli a Katolikus Egyház a Szentlélek eljövetelét, ajándékainak kiáradását. Amikor pedig eljött a pünkösd napja, és mindnyájan együtt voltak ugyanazon a helyen, hirtelen hatalmas szélrohamhoz hasonló zúgás támadt az égből, amely betöltötte az egész házat, ahol ültek. Majd valami lángnyelvek jelentek meg előttük, amelyek szétoszlottak, és leszálltak mindegyikükre. Mindnyájan megteltek Szentlélekkel, és különféle nyelveken kezdtek beszélni; úgy, ahogyan a Lélek adta nekik, hogy szóljanak. (Apostolok cselekedetei 2, 1-4.)

A Szentlélek kiáradásával megszületett az egyház, az összetartó, egy üzenetet hordozó közösség. A közösségek ünnepének a célja, hogy a különféle tevékenységet végző csoportok bemutatkozzanak az érdeklődőknek és egymásnak.

Az idei rendezvényen a Pécsi Egyházmegye közoktatási intézményeinek gyermekei színdarabokkal és néptáncbemutatóval szórakoztatják majd a látogatókat, de fellép Iváncsits Tamás és Barátai, valamint a Betánia Közösség is énekes dicsőítéssel. A Püspöki Palotában és a Székesegyházban ingyenes tárlatbemutatáson vehetnek részt a látogatók, utóbbiban a bazilika plébánosa, Kajtár Edvárd tart liturgikus vezetést. A vezetések minden időpontban a Dóm téren felállított Információs Sátortól indulnak. Gyülekező 15 perccel a vezetés kezdete előtt.

A program 10 órakor szentmisével kezdődik, a bemutatkozó közösségek és a fesztiválsátor előadásai egészen 17 óráig várják a látogatókat és érdeklődőket. Pünkösdhétfőn a bátrabbak kipróbálhatják a rekeszmászást a cserkészekkel, a Hittudományi Főiskolások korhű eszközökkel és jelmezekkel berendezett fotósarokban készítenek kreatív fotót az érdeklődőkkel, az egyházmegyei Karitász gofrit süt, a Pécsi Székesegyház Nagycsaládos Egyesület gyermekjátszóval várja a kicsiket, a Pécsi Katifi pedig sporteszközöket kölcsönöz. A véradáshoz személyi igazolvány, taj-és lakcímkártya szükséges. Véradás előtt kérjük étkezzenek és fogyasszanak bőségesen folyadékot!

A részletes program és regisztrációs lehetőség elérhető az esemény oldalán.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 május
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 05. 26. - 2024. 05. 26.
Úrnapi szentmise és körmenet Pécs belvárosában:
-
2024. 06. 02. - 2024. 06. 02.
Egyházmegyei szavalóverseny döntője:
-
2024. 06. 07. - 2024. 06. 07.
PAPSZENTELÉS a pécsi székesegyházban:
-
2024. 06. 22. - 2024. 06. 22.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség