Alpha-kurzus indult a héten Bonyhádon. A programsorozat a kereszténység alapjainak felfedezésében segíti a résztvevőket.

IMG 1465Bear Grylls, a túlélő-műsorokból ismert televíziós személyiség látható azokon a meghívókon és szórólapokon, amelyeket a bonyhádi plébánia és a Pécsi Egyházmegye munkatársai adtak a járókelők kezébe missziós napjukon. A számos könyv szerzőjeként, televíziós műsorok állandó szereplőjeként ismert egykori katona a gyász nehéz időszakában találkozott az Alpha programmal, amelyet azóta is élete legnagyobb kalandjaként tart számon.

A bonyhádi rendezvény célja is az volt, hogy megszólítsa azokat, akik eltávolodtak Jézustól, vagy még nem ismerik tanítását. A missziós napon a bonyhádiak délelőtt a piactéren találkozhattak a plébánia munkatársaival. A barátságtalan, borús idő ellenére sokan megálltak beszélgetni, és többen el is fogadták a meghívást az Alpha-kurzusra. Déltől a bonyhádi Széchenyi Általános Iskolánál hívták a szülőket és a fiatalokat, a gyerekeket pedig apró ajándékokkal várták. A szülők is nyitottan fogadták a programra hívást. Este a művelődési házban Bíró László tábori püspök előadása a családról rávilágított az Alpha-kurzus jelentőségére. A szeptemberi missziós nap során 20 embert hívtak a programba, közülük 3 nincs megkeresztelve.

Az 14 héten keresztül tartó programban minden hétfőn este 2-2,5 órás beszélgetésre várják a most meghívottakat. A csoport tagjait tekintve állandó, de a most tapasztalt siker alapján a jövőben újabb kurzusok meghirdetését is tervezik, hogy mindenki részese lehessen az Alphának. Az első találkozás egy közös étkezéssel kezdődik, amelyet egy előadás, majd kötetlen beszélgetés követ. A program célja, hogy a kereső felnőtteket elindítsa azon az úton, amely valódi megtéréshez vezet.

2017 októberében folytatódik a bonyhádi missziós program: az „Új élet” kurzusban az eltévedt és megfáradt, életútjuk nehéz szakaszához érkezett testvéreket szólítják meg, decemberben pedig a Máltai Szeretetszolgálattal összefogva a szegényeket és az özvegyeket keresik. A programon az adományosztás mellett a lelki töltődésre helyeznek nagyobb figyelmet úgy nevezett Élő evangélium bemutatásával. A kurzus végső célja, hogy 2018 augusztusáig városmissziót hozzanak létre.

„Az egyházán keresztül Krisztus tovább folytatja az irgalmas szamaritánus küldetését, bekötözi az emberiség vérző sebeit, megállás nélkül keresi tovább az elveszetteket. A misszió soha nem öncélú, hanem Isten Országa közvetítésének alázatos eszköze, amely sebzetten és piszkosan ugyan, de mindig kész arra, hogy kilépjen az utcára.” – Ferenc pápa.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 január
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Ökumenikus imahét:
Pécs -
2021. 01. 19. - 2021. 01. 24.
Önkéntes beteglátogatók képzése:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 01. 23. -
Szabadegyetem a NEK jegyében - ELMARAD:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 01. 27. -
Igazgatói értekezlet - közoktatás:
Tamási -
2021. 01. 29. - 2021. 01. 29.
Megszentelt élet napja:
gimnáziumokban -
2021. 02. 02. - 2021. 02. 02.

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi