A szomszédos iskolából átszűrődő gyerekzsivaj kísérte a gyógypedagógus és fejlesztőpedagógus munkaközösség tagjai számára szervezett képzést október 22-én, miközben fontos információk cseréltek gazdát a részvevő pedagógusok között.

Mennyi speciális tanórát igényelnek a különböző tanulási zavarokkal vagy nehézségekkel küzdő gyerekek, milyen törvényi változások vonatkoznak a sajátos nevelési igényű (SNI) diákok oktatására és milyen vizsgálatok előzik meg a diagnózis felállítását? Főként ezekre a kérdésekre adtak választ a Baranya Megyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai, akik 0-tól 23 éves korig foglalkoznak a fiatalokkal. Brückner Ágnes, a BMPSZ főigazgató-helyettese és munkatársa, Csathóné Bicsák Éva elmondták, hogy sokkal nehezebb dolguk van manapság a gyógypedagógusoknak, mint korábban, hiszen Baranya megyében 10%-ban vannak jelen SNI tanulók az oktatási intézményekben. Ennek egyik feltételezett oka, hogy Pécs agglomerációjában több olyan kistelepülés és falu van, ahol fejletlen az infrastruktúra, ezért az itt élő fiatalok több tekintetben is hátrányban vannak a nagyobb városokban lakó társaikkal szemben. A főigazgató-helyettes prezentációjában ismertette a Megyei Szakértői Bizottság feladatait, kitért a köznevelési törvény módosítására, ugyanis 2020 januárjától változik a beiskolázási törvény, majd esetleírások által adott kapaszkodókat, praktikus gyakorlati tanácsokat kollégáinak. Felmerült, hogy a gyógypedagógusok hogyan tudnak hatékonyabban dolgozni az adminisztrációs feladatokkal. Ugyanakkor hangsúlyossá vált a szülők támogatása is, akik gyakran nem is tudnak arról, hogy gyermekük SNI diagnózisa mit takar, milyen többletszolgáltatásokkal jár.

„Addig nincs megoldás a problémákra, ameddig nincs válasz. Fontos, hogy a szülők kivizsgáltassák a gyerekeket, amennyiben eltérő viselkedést észlelnek, ilyen lehet az, amikor egy diák nem tud beilleszkedni a közösségbe vagy gyakran lemarad. Ezért a tanároknak feladatuk, hogy biztassák a fiatalok családtagjait a segítség kérése és elfogadására egyaránt.”

Az egyházmegye munkaközösségi találkozón alkalom nyílt arra is, hogy a megjelent gyógypedagógusok, fejlesztőpedagógusok feltehessék kérdéseiket a meghívott szakembereknek, majd saját tapasztalataikat is megosztottak egymással, hogy munkájuk hatékonyabb legyen a fejlesztő foglalkozások során.

Szentmise közvetítések banner v2

 

2020 július
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:

2020. 07. 20. - 2020. 07. 31.
Szent Anna és Joachim, a nagyszülők búcsúja:
Máriagyűd
2020. 07. 26. - 2020. 07. 26.
Porciunkula búcsú:
Máriagyűd
2020. 08. 02. - 2020. 08. 02.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház
2020. 08. 06. -
A Bennszülött Népek Világnapja:

2020. 08. 09. -

Szent Vér Báta

pem nek logo wide

pe napi evangeliumok

pe mariagyudi kegyhely

pe szechenyi