Évközi tizedik hét szerdai napján, reggel 7.00 órakor Nyúl Viktor pasztorális helynök atya mutatott be szentmisét a Belvárosi templomban.

„Mire tanít ma Jézus?” – ezzel a kérdéssel kezdte a reggeli szentmise homíliáját Nyúl Viktor atya, aki hangsúlyozta, hogy Jézus ma is tanít bennünket, szól hozzánk, mint a tanítványihoz. Majd ismét felolvasta a mai evangéliumi szakasz közvetkező sorát: „Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni.” (Mt 5,17) Ugyanis a „törvény” és a „próféta” kifejezés az Ószövetségre utal, amelyet Jézus nem megszüntetni jött, hanem beteljesíteni. „Jézus maga is olvasta az Ószövetséget, a kereszten is egy zsoltárt idézett, amikor azt mondta: »Istenem, Istenem, miért hagytál el«. (Zsolt 22,2) Az Ószövetség Jézus Krisztus által teljesedik be, és Jézus Isten beteljesített ígérete számunkra. Ezért fontos, hogy mi is olvassuk az Ószövetséget, mert annak megismerése nélkül nem tudjuk megérteni Jézust.”

A pasztorális helynök kiemelte az evangéliumi szakasz azon részletét is, amely felhívja a figyelmet arra, hogy Jézus nem eltörölni, megsemmisíteni jött az embert, hanem szabaddá tenni, megváltani. „Jézus nem elítélni akar, hanem örök életet adni számunkra. Azért halt meg értünk, azért támadt fel, hogy örök és teljes életünk legyen. Ferenc pápa azt mondja, nincs az az életállapot, amelyet ne tudna megújítani, amelyet ne tudna felszabadítani. (…) Jézus teljessé teszi az embert, távlatot ad nekünk, és nem azért jött, hogy eltörölje vágyainkat, hanem azért, hogy beteljesítse azokat” – magyarázta Nyúl Viktor atya, majd egy személyes emlékkel világított rá az előbbi igazságra. Elmondta, hogy nagyon boldog volt, amikor először szentáldozáshoz járult és ekkor erős vágy támad benne, hogy találkozzon Jézussal, később pedig ezt a gyerekkori álmot Jézus meghallgatott és beteljesítette.

„Jézus nem eltörölni akarja álmainkat, hanem beteljesíteni.”

„Ahogy Ferenc pápa mondja: merjünk nagyokat álmodni és törekedjünk arra, hogy ezek beteljesüljenek, mert akkor Jézus meg fogja valósítani” – hangsúlyozta. Végül választ adva a homília elején feltett kérdésre, összegezte, ma arra tanít a Mester, hogy nem megszüntetni, elítélni jött, hanem beteljesíteni az Ószövetséget és ember igaz vágyait, valamint azért, hogy életet adjon, szabaddá tegyen. „Tanuljunk Jézustól, mi se semmisítsük meg a jó dolgokat, hanem törekedjünk a jón dolgozni, mások javán fáradozni!”

Mt5,17-19

17Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni. 18Bizony mondom nektek, míg ég és föld el nem múlik, egy i betű vagy egy vesszőcske sem vész el a törvényből, hanem minden beteljesedik. 19Aki tehát csak egyet is eltöröl e legkisebb parancsok közül, és úgy tanítja az embereket, azt igen kicsinek fogják hívni a mennyek országában. Aki viszont megtartja és tanítja őket, az nagy lesz a mennyek országában.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

Férfitalálkozó :
Szekszárd -
2024. 04. 19. - 2024. 04. 19.
HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség