Lezárult a Házasság hete alkalmával szervezett előadássorozat, amely a tisztasággal kapcsolatban fogalmazott meg kérdéseket és adott tanácsokat a fiatalok, a szülők és nevelő szerepben lévő hívek számára.

A pandémia okán a 2021-es Házasság hete alkalmával nem volt lehetőség arra, hogy a házaspárok nap mint nap kimozduljanak és a már hagyományossá vált vagy éppen újdonságnak számító programokon közösségben ünnepeljék kapcsolatukat a megerősítés jegyében. Ezért a Pécsi Egyházmegye egy négyrészes videósorozatot rendezett, amely alatt a Katifi párkapcsolati műhelyének vezetői, Nagy Péter és Judit beszélgetett Puskás Antal atyával, a Magyar Pálos Rend tartományfőnökével a tisztaság témában. A közel huszonöt perces videók február 9-12. között esténként 19.30 órától voltak megtekinthetőek élőben az egyházmegye YouTube csatornáján és Facebook oldalán.

A záró rész középpontjában a korábbi epizódokban is tárgyalt Az emberi szexualitás jelentése és jelentősége című pápai dokumentum azon pontjai álltak, amelyek a gyermek fejlődési szakaszaihoz mérten adnak tanácsokat a nevelő szerepben lévő híveknek. Mint Antal atya is hangsúlyozta, az Egyház sokat foglalkozik a fejlődéslélektannal, és ezzel kapcsolatban fogalmaz meg keresztény szemléletű tanítást, amely gyakorlati tanácsokkal látja el a szülőket, hogyan segítsék gyermeküket a tisztaság útján maradni.

A rendfőnök lehetőségként megemlítette az Exodus lelkigyakorlatot, amely a külföldi helyszínek mellett ma már Magyarországon is elérhető. A lelkigyakorlat célja, hogy kérdéseket tegyen fel a férfiaknak a tisztasággal kapcsolatban. „Minden életszakaszban fontosak a miértek, például, hogy egy kisgyermek tudja megfogalmazni, miért mond le egy csokiról és egy kamasz is tudja, miért mond le a szexualitásról. Ezzel foglalkozik a lelkigyakorlat is, amely egyre elterjedtebb Magyarországon” – mondta Antal atya.

Végül Nagy Péter kifejezte köszönetét feleségének, Juditnak, beszélgetőpartnerüknek Puskás Antal atyának és a nézőknek, akik közel egy héten keresztül figyelemmel követték a tisztaság témájában tartott előadásokat.

„Keskeny út” című négyrészes beszélgetéssorozat I-IV. részei elérhetőek a Pécsi Egyházmegye YouTube csatornáján és Facebook oldalán.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon
2021 július
M T W T F S S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Közelgő események

Egyházmegyei hivatali szünet:
-
2021. 07. 28. - 2021. 08. 01.
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 08. 05. -
Lectio Divina lelkigyakorlat:
Máriagyűd -
2021. 08. 09. - 2021. 08. 12.
Nagyboldogasszony-főbúcsú:
Máriagyűd -
2021. 08. 15. -
Katekéta fakultatív képzés:
Magtár Látogatóközpont -
2021. 08. 16. - 2021. 08. 18.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség