Ferenc pápa március 4-5-t jelölte ki, hogy az Irgalmasság Évében a világ katolikus hívei imádságban eltöltsenek „24 órát együtt az Úrral". A Pécsi Egyházmegyében az esperesi kerületek szervezik a szentségimádást.

A Pécsi Esperesi Kerületben szombaton 15 órától a Pécsi Székesegyházban az esperesi kerület valamennyi plébániájának közös imaóráit tartják a következő sorrendben:

15 óra – 16 óra: ifjúsági imaóra (Gál Károly kozármislenyi plébános)
16 óra – 16.30: rózsafüzér (Berecz Tibor diakónus)
16.30 – 17 óra: katekézis (dr. Horváth István teológiai tanár, nagyprépost, pellérdi plébános)
17 óra – 18 óra: imaóra (Kövesi Ferenc kerületi jegyző, pécs-gyárvárosi plébános)
18 óra – 19 óra: lelkigyakorlatos szentmise

Illetve, mind a Szent Ágoston templomban, mind a Szent István templomban péntek 15 órától szombat 14 óráig folyamatos szentségimádás lesz.

kereszt a Szekesegyhazban 01 K

A Siklósi Esperesi Kerületben a Máriagyűdi bazilikában március 5-én 15-18 óra között az egész kerület papságának részvételével lesz rózsafüzér-imádság, bűnbánati liturgia, adoráció, gyónási lehetőség és 17 órakor szentmise.

A Mohácsi Esperesi Kerületben egy héttel később, március 12-én a mohácsi Fogadalmi templomban 16 órakor szentségimádás, gyónási lehetőség lesz, majd 17 órakor kezdődik a szentmise.

A Szigetvári Esperes Kerületben minden plébánia pénteken 15 órától megtartja a szentségimádást, majd szombaton 14.30-től közös, ünnepélyes szentmise lesz a kerület legnagyobb templomában, Bicsérden. A szentmise főcelebránsa Hamzau Relu plébános lesz, a szentbeszédet Keresztes Pál szigetvári plébános tartja.

A Szekszárdi Esperesi Kerületben a szekszárdi Belvárosi templomban a péntek esti szentmise után szentségimádás lesz, óránkénti váltással szombaton 14 óráig, amelyet a lelkiségi csoportok vezetik a plébánia kápolnájában. Az esperesi kerület szombaton 15 órakor Bonyhádon találkozik:

15 óra – 15.15: Irgalmasság rózsafüzér
15.15 – 15.45: Bűnbánati liturgia
15.45 – 16.30: Buzdítás
16.30 – 17.15: Keresztút
17.15 – 18 óra: Fájdalmas rózsafüzér
18 óra: Ünnepi szentmise

 

A Paksi Esperesi Kerületben március 4-én reggel 7 órakor a Jézus Szíve templomban lesz szentségkitétel, este 8 óráig szentségimádás. Szombaton reggel 7 órakor ismét szentségkitétellel kezdenek, majd 15 órakor megérkezik a kerület papsága. 15.30-tól közös szentségimádás lesz, amelyet Petkó Tamás kerületi jegyző, dunaföldvári plébános, Rostás Jenő c. apát, faddi plébános és Lovász Zsolt paksi káplán vezet. 17 órakor kezdődik az imanapot lezáró szentmise.

A Dombóvári Esperesi Kerületben március 18-19-én tartják a 24 órát együtt az Úrral imádságot. Március 18-án a plébániákon, 19-én pedig a Dombóvári nagytemplomban lesz 15 órától bűnbánati liturgia, gyóntatás, majd szentmise.

Ferenc pápa

 

A jubileumi szentévet meghirdető bullában Ferenc pápa arra hívott mindenkit, hogy „a jubileumi szentév nagyböjtjét fokozottabban éljük meg, úgy, mint Isten irgalmassága ünneplésének és megtapasztalásának intenzív időszakát" (Misericordiae Vultus, 17). Isten Igéjének hallgatására és a „24 óra az Úrért" kezdeményezésre való felhívással a szentatya kiemelte az Ige, különösképpen a prófétai ige imádságos meghallgatásának elsődlegességét. Isten irgalmassága ugyanis üzenet a világ számára, de az üzenet átadását minden kereszténynek magának kell megtapasztalnia. Ezért küldi el nagyböjt idején Ferenc pápa az irgalom misszionáriusait, hogy mindenki számára Isten közelségének és megbocsátásának látható jelévé váljanak.

„Miután Mária megkapta Gábriel arkangyaltól a jó hírt, a Magnificat-ban prófétai módon megénekli az irgalmat, amellyel Isten kiválasztotta őt. A názáreti Szűz, József jegyese ily módon az Egyház tökéletes jelképévé válik, amely evangelizál, mivel ő az, aki a Szentlélektől szűz méhébe fogadta az Evangéliumot. A prófétai hagyományban az irgalom valóban, már etimológiai szinten is szoros kapcsolatban van az anyaméhhel (rahamim), valamint azzal a nagylelkű, elkötelezett és hűséges jósággal (hesed), amely a rokoni és szülői kapcsolatokat jellemzi." – fogalmazott nagyböjti üzenetében a katolikus egyházfő.

 

A Tamási Esperesi Kerületben március 4-én pénteken az alábbi időbeosztásban tartják az imádságokat:

12 óra: Koncelebrált nyitó szentmise, prédikál: Szabó József hőgyészi esperes-plébános
13 óra: Szentóra, a szentségimádást vezeti: Zab András tb. esperes, simontornyai plébános
14 óra: Bűnbánati liturgia – ráhangolás a gyónásra, vezeti: Hegedüs János bírósági helynök, tamási plébános
15 óra: Énekes áhítat, vezeti: Belya Ferenc kalaznói kántor
16 óra: Családok keresztútja, vezeti: Serbán Valentin iregszemcsei plébános
17 óra: Rózsafüzér rövid elmélkedésekkel kibővítve, vezeti: Zab András tb. esperes, simontornyai plébános
18 óra: Cserkészek imaórája: Tamási és/vagy Pincehely, vezeti: Karl Andor
19 óra: Tamási Oltáregylet imaórája, vezeti: Szabó Lászlóné
20 óra: Csendes áhítat
21 óra: Szentóra: a szentségimádást vezeti: Simon János
22 óra: Ferenc pápa: Misericordiae vultus – tartalmi összefoglalása, Szabó József hőgyészi esperes-plébános elmélkedése
23 óra: Litániák különböző alkalmakra, vezeti: Szabó József
24 óra: éjféli szentmise, celebrálja: Hegedüs János bírósági helynök, tamási plébános

Március 5-én szombaton:
1 óra – 6 óra: Éjszakai virrasztás, vezeti: Serbán Valentin iregszemcsei plébános
6 óra: Szentmise, celebrálja: Serbán Valentin iregszemcsei plébános
7 óra: Szentóra: szentségimádás, vezeti: Szabó József hőgyészi esperes-plébános
8 óra: Rózsafüzér énekekkel, vezeti Simon János tb. esperes, pincehelyi plébános
9 óra: Elmélkedések az irgalmasság testi-lelki cselekedeteiről, vezeti: Szabó József hőgyészi esperes-plébános
10 óra: Csendes áhítat
11 óra: Záró szentmise, koncelebrál: Szabó József, Simon János, Hegedüs János
Szervezett zarándoklat: busszal, kisbusszal, autókkal, illetve helyközi autóbuszjáratokkal.

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2023 december
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Horvát adventi koncert és szentmise a pécsi székesegyházban:
-
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Férfitalálkozó :
Dombóvár -
2023. 12. 08. - 2023. 12. 08.
Diakónusszentelés:
Bonyhád -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Serbakow Tibor ötvösművész kiállításának megnyitója:
Pécsi székesegyház Corpus Christi kápolnája -
2023. 12. 09. - 2023. 12. 09.
Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2023. 12. 10. - 2023. 12. 10.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség