Lezárult a Máriagyűdi Kegyhely két éve tartó felújítása. Az uniós forrásból finanszírozott projekt célja az volt, hogy az ország egyik legkeresettebb zarándokhelye méltó módon szolgálja a lelki feltöltődésre vágyó zarándokokat.

Október 8-án délelőtt 10 órakor ünnepi szentmise kezdődött, főcelebránsa Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek volt, aki a szertartás végén megáldotta a megújult kegyhelyet. Az ünnepség részeként a Katolikus Karitász egy defibrillátort adott át a máriagyűdi plébániának.

Két éve tartó, nagyszabású felújítási program zárult le október 8-án. A Máriagyűdi Kegyhely Turisztikai Fejlesztése című projekt uniós forrásból valósult meg – általa Máriagyűd méltóvá válhatott történelmi jelentőségéhez. Az ünnepre az ország minden részéből és a határon túlról is érkeztek zarándokok.

Az ünnepi szentmise főcelebránsa Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek volt, aki hangsúlyozta: jövőbe vetett hitünk a múltunkban gyökerezik.

„Hálánkhoz kapcsoljuk hozzá azt a reménykedő bizakodást, hogy Szűzanyánk, velünk voltál, népünkkel, egy évezreden át, benned bízunk, hogy ennek a népnek ne csak ezeréves keresztény múltja, hanem jövője is legyen." – fogalmazott homíliájában az érsek.

Az érsek a szertartás végén megáldotta a megújult kegyhelyet, majd Udvardy György pécsi megyéspüspök mondott ünnepi köszöntőt.

„A kegyhely megújítását azért vállaltuk, hogy a híveket segítsük. Az a szándék vezérelt minket, hogy az emberek örömmel, megfelelő körülmények közt találják meg lelki megújulásukat és hitük forrását, és kapják meg a boldogságos Szűzanya oltalmát." – mondta a főpásztor.

Az eseményen jelen volt Hegyi László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának illetékes helyettes államtitkára, aki beszédében rámutatott: Mária-kegyhelyeink útjelzők a magyarságnak, erősítik a hitet és a nemzeti öntudatot. Hegyi László hozzátette:

„Amikor Magyarország kormánya az európai uniós források elosztásánál támogatja a nemzeti kegyhelyeink, így a Mátraverebély, szentkúti és a máriapócsi, valamint a most elkészült máriagyűdi kegyhely felújítását, rendezetté tételét, akkor azokat a lelki erőműveket látja bennük, amelyek képesek feltölteni az embert, képesek lelkileg és szellemileg felemelni a nemzetet."

Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója „a jó jót szül" jeligével egy defibrillátort adott át a máriagyűdi plébániának – a segélyszervezet a leglátogatottabb intézményeket és zarándokhelyeket támogatja életmentő eszközökkel. Az ünnepség rózsafüzér imádsággal zárult a kegytemplomban, amely immár megszépítve és megerősítve várta a híveket a délutáni keresztút és litánia előtt.

Fotó: Loósz Róbert

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 április
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Közelgő események

HOLY MASS - Angol nyelvű szentmise a székesegyházban:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Lelki délutánok - Paks:
-
2024. 04. 21. - 2024. 04. 21.
Férfitalálkozó :
Paks -
2024. 04. 26. - 2024. 04. 26.
Férfitalálkozó :
Tamási -
2024. 05. 03. - 2024. 05. 03.
Egyházmegyei szabadegyetem 2024/3:
-
2024. 05. 08. - 2024. 05. 08.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség