November 12. és 14. között Pécsett tartották a IV. Pannon Kardiológiai Napokat. Az interaktív fórumok keretében a regionális betegellátásban résztvevő háziorvosok, belgyógyászok, kardiológusok és szívsebészek a szakmai újdonságokkal találkozhattak. A nyitóelőadást Udvardy György pécsi megyéspüspök tartotta.

Páva Zsolt polgármester köszöntötte a IV. Pannon Kardiológiai Napok rendezvénysorozat résztvevőit. A regionális kongresszust, amely háziorvosok, belgyógyászok, kardiológusok és szívsebészek számára továbbképzési és pontszerzési lehetőséget jelent, Bódis József, az egyetem rektora nyitotta meg. A bevezető előadást Udvardy György pécsi megyéspüspök tartotta.

kardiologiai napok 01 bk„A tudományos munka, a gyógyítás Önöket az élet határmezsgyéjére viszi el, akár napi szinten is. Ez komoly egzisztenciális tapasztalat, amellyel önök egészen sajátos módon rendelkeznek. Ez az a pont, ahol egy-két gondolatot én is megoszthatok önökkel. Mint a lét határhelyzeteinek megtapasztalói, részesei lehetnek a megújulásnak és az új szív megszületésének is: mind biológiai, mind pedig lelki értelemben. Isten szíve gondolatairól beszél. Amikor a gondolatait akarjuk megismerni, eljutunk a szíve szándékához. Van mód megismerni a teremtő gondolatait, mert szívünkbe írta törvényeit. Az ember a szívében találkozik az Istennel. A konferencia célja az eredmények összegyűjtése, a találkozás. Az egyes emberek saját, egyéni tapasztalatai most közösségi tapasztalattá válhatnak, s ki-ki megerősödhet saját tapasztalatában. Egy ilyen találkozáskor a szakmai és személyes eredményeket lehet megosztani, és azokat a megrendítő élményeket is, amelyeket ki-ki saját hivatásában, a betegek gyógyítása során átél. Nem tudjuk magunkat kívül helyezni a határhelyzeteken, főleg akkor nem, ha a gyógyulás azt is jelenti, hogy az adott ember más életminőségben tudja az életét folytatni." – mondta előadásában a főpásztor.

A regionális kongresszuson bemutatták a Szívgyógyászati Klinika részlegeinek új tevékenységeit is.

Szentmise közvetítések banner v2

 

LD honlap logó Telefon

2021 október
M T W T F S S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Közelgő események

Magyar Katolikus Kulturális Hetek:
-
2021. 10. 28. - 2021. 10. 31.
Férfitalálkozó - Férfi mivolt:
Szekszárd, Rk. plébánia -
2021. 10. 29. -
Mindenszentek - ünnepi szentmise:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 01. -
Szentségimádás és szentmise a hivatásokért:
Pécsi Székesegyház -
2021. 11. 04. -
Elváltak, egyedülálló szülők lelkigyakorlata:
Máriagyűd -
2021. 11. 05. - 2021. 11. 07.

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

pem nek

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség