2021. ősztől már leuveni diplomát is szerezhetnek a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola hallgatói.

A Leuveni Katolikus Egyetemmel kötött megállapodást a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola, mely szerint az intézmény hallgatói meghatározott feltételekkel a főiskolán szerzett diploma mellé a KU Leuven diplomáját is elnyerhetik. A megállapodást a KU Leuven részéről Luc Sels rektor és Johan De Tavernier dékán, a PPHF részéről Kovács Gusztáv rektor írta alá.

Johan de Tavernier dékán a KU Leuvennel kapcsolatban az intézmény gazdag történelmére és hagyományaira hívta fel a figyelmet. Az egyetemet 1425-ben még teológiai kar nélkül alapították és 1432-ben, IV. Jenő pápa bullájával indult el a teológiai oktatás. Ezzel a Leuveni Katolikus Egyetem Teológiai Kara egyike a világ legrégebb óta működő teológiai fakultásainak, amelynek olyan neves oktatói és hallgatói voltak, mint VI. Adorján pápa (1459-1523) és Cornelius Jansenius (1585-1638). A KU Leuven professzorai a második vatikáni zsinaton is meghatározó szerepet töltöttek be, hozzájárulva olyan jelentős dokumentumok megszületéséhez, mint a Lumen Gentium (Mgr. Philips) in Dignitatis Humanae (Mgr. De Smedt).

De Tavernier

Az egyetem ma nemcsak flamand, hanem angol nyelvű képzéssel is várja a hallgatókat, akik 2021-ben a világ több mint 70 országából folytatnak teológiai tanulmányokat Belgium szívében. A Maurits Sabbe egyetemi könyvtár 1.350.00 kötettel, köztük 170.000 archív dokumentummal várja a tanulni és kutatni vágyókat Európából és más kontinensekről egyaránt. A dékán hangsúlyozta, hogy Leuven történelem, de tudjuk, hogy Leuvenben többről van szó, mint történelemről. Jelmondatunk szerint először élni kell és csak aztán teológiát művelni (Primum vivere deinde theologare)”.

Kovács Gusztáv rektor szerint a megállapodás nagyszerű lehetőség a PPHF hallgatói számára, hiszen a főiskolai oklevél mellé megszerezhetik a KU Leuven mesterszintű diplomáját is. A program elsősorban az osztatlan teológus és hittanár szakos hallgatókat célozza meg, de néhány kiegészítő vizsgával a tanulmányaikat szakpárban végző hallgatók számára is elérhető. Az első hallgatók 2021 szeptemberben kezdik meg tanulmányaikat és a rektor reményei szerint egy év múlva már egyszerre vehetik át a PPHF-en és a KU Leuvenen szerzett diplomákat. A megállapodásnak köszönhetően a jövőben több előadó is érkezik a Leuvenből a főiskolára, a PPHF hallgatói pedig személyesen hallgathatják a világ egyik vezető teológiai fakultásának professzorait.

PEM9218 scaled

Szentmise közvetítések banner v2

 

Szentmise közvetítések banner v2

 

2024 július
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Közelgő események

No events

partnerek Báta

partnerek Máriagyűd

partnerek Napi evangélium

partnerek kórházlelkészség